22 Şubat 2018 Perşembe

  • 3,809 TL
  • 4,683 TL
  • 161,91 TL
  • 115.639
BURSA 11°

Bursa trafiğine yeni yatırım

Bursa trafiğine yeni yatırım

Bursa’da şehir içi trafiğini rahatlaması adına önemli bir proje hayata geçiriliyor. Yıldırım yönünden gelen araçları Paşa Çiftliği’nin kenarından Yunuseli Yolu’na bağlayacak olan viyadük için 16 Ekim’de ihaleye çıkılacak.

04 Ekim 2017 Çarşamba 17:30 GÜNCEL

Bursa trafiğinin rahatlatılmasına yönelik çalışmaları hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, Ankara-İzmir karayolu ile Yakın Çevre Yolu kullanılmadan şehrin baştan sona geçilmesine imkan tanıyacak yeni bir projede daha ihale aşamasına geldi. Daha önce Hüdavendigar ve Çelebi Mehmet bulvarları takip edilerek Acemler mevkiinde Ankara Yolu’na bağlanan alternatif ulaşımda plan değişikliğine gidildi. Yeni planlamaya göre; Yıldırım’dan yola çıkıp Hüdavendigar ve Çelebi Mehmet bulvarlarını takip eden Bursalılar, Paşa Çiftliği kenarında inşa edilecek 650 metre uzunluğundaki viyadükle Yunuseli Kanalı’na bağlanacak. Böylelikle hem alternatif yolları sıkıntıya sokacak trafik yükü sıfırlanacak hem de şehrin doğusundan batısına kesintisiz ulaşım gerçekleşmiş olacak

Proje için 16 Ekim Pazartesi günü ihaleye çıkılacak.

YATIRIM BÜTÇESİNİN YÜZDE 70’İ ULAŞIMA

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kent içi ulaşım sorununu en aza indirmek amacıyla yatırım bütçesinin yüzde 70’inden fazlasını ulaşım yatırımlarına ayırdıklarını hatırlatarak, yapılacak Yunuseli viyadüğünün Ankara yolundaki yoğunluğu önemli ölçüde azaltacağını söyledi. Proje tamamlandığında Yıldırım’dan yola çıkan vatandaşlarımız, yeni açtığımız Hüdavendigar Bulvarı ve Çelebi Mehmet Bulvarı’ndan Paşa Çiftliği kenarından viyadükle Yunuseli Kanalı’na geçecek. Buradan da Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’na bağlanma imkanı bulacak” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa'daki yazlıkta günlerce aç susuz kaldı! Yardım ekipleri zor yetişti

Bursa'daki yazlıkta günlerce aç susuz kaldı! Yardım ekipleri zor yetişti