20 Mart 2018 Salı

  • 3,945 TL
  • 4,869 TL
  • 166,40 TL
  • 115.450
BURSA 20°

Bursa'da 300 kilo dinamite 'direnen' bina kendiliğinden çöktü

Bursa'da 300 kilo dinamite 'direnen' bina kendiliğinden çöktü

Bursa’da 13 katlı bir bina, bir televizyon kanalının belgeseli için yaklaşık 300 kilo dinamit kullanılarak yıkılmak istenmiş, ancak başarısız olunmuştu. Dün 300 kilo dinamite ‘direnen’ bina, bugün kendiliğinden çöktü.

02 Mart 2018 Cuma 13:29 GÜNCEL

Olay, Panayır Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, SGK’ya ait boş arazide TRT'de belgesel çekmek için 13 katlı bina yıkılmak istendi ve binaya yaklaşık 300 kilo dinamit konuldu. Geniş güvenlik tedbirleri altında gerçekleştirilen ilk patlamada bina yıkılmadı. İkinci denemeden de yine netice alınamayınca patlatma işlemi ileri bir tarihe ertelendi.

1 GÜN DAYANABİLDİ

Dün yıkılmayan binanın etrafından geniş güvenlik önlemleri alındı. Bina bugün büyük bir gürültüyle kendiliğinden çöktü. Yıkılma esnasında kimsenin olmaması büyük bir faciayı önledi. Çökmenin ardından polis ve 112 ekipleri seferberlik ilan etti. 

TEK SEFERDE ATEŞLEYEMEDİK

Belgesel yapımcısı Serkan Bıçakçı, “Binamız bugün kendi kendine yıkılmadı. Dün patlayıcıların tümünü tek seferde ateşleyemedik. Dün 3 kata patlayıcı yerleştirmiştik. Hepsi sırasıyla patlayacaktı. Tek kablo üzerinden birbirine bağlıydı. İlk patlamanın ardından 1 saniye sonra gerçekleşecek patlama gerçekleşmedi. Böyle olunca ikinci dinamiti sonradan patlattık. Eğer hepsini tek seferde patlatsaydık böyle olacaktı. Bugün kendi kendine yıkıldı” dedi.  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

8 askerin şehit düştüğü tepe ele geçirildi!

8 askerin şehit düştüğü tepe ele geçirildi!