24 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,984 TL
  • 4,923 TL
  • 170,88 TL
  • 116.603
BURSA 15°

Bursa'da 700 yıllık çınar kaderine terk edildi!

Bursa'da 700 yıllık çınar kaderine terk edildi!

Bursa'da 700 yıllık çınar bakımsızlıktan çürümeye başladı. Durumu belediye yetkililerine bildiren köylülere “2 ay içinde bakım yapılacak” sözü verildi. Ancak bu vaadin üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen kimse gelmedi. Köylüler, çınarın kurtarılmasını istiyor.

12 Mart 2018 Pazartesi 11:10 GÜNCEL

Gemlik ilçesinin Katırlı köyünde bulunan ve köyün kurulduğu tarihle aynı zamanda ekildiği tahmin edilen asırlık çınar için son yıllarda tehlike çanları çalmaya başladı. Çınarın dallarının yarısı kurudu. Sadece 2 dalı kalan tarihi çınar için köylüler belediyeye haber verdi. Belediye yetkilileri tarafından gelip incelenen çınarın 2 aya bakımı yapılacağı söylendi. Bu vaadin üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen tarihi çınara bakım yapmaya kimsenin gelmediğini belirten köylüler, çınarın bir an önce kurtarılmasını istiyor.

GÖLGESİNDE DEDELERİMİZ OTURMUŞ

700 yıllık tarihi çınarlarının dedelerinin hatırası olduğunu ifade eden Katırlı Muhtarı Ahmet Çakmak, "Köyümüz 700 yıllık bir köy. Köyümüzün kurulduğu tarihle aynı zamanda dikilen çınar kurumaya başladı. Çınarın dalları kurudu, şimdi 2 dalı kaldı. Onlar da kurumaya başladı. 2 yıl önce belediyeye bakım yapılması için başvuru yaptık. 2 ay sonra bakım yapacağız dediler. 2 yıl oldu, gelen giden yok. Bu çınarın altında dedelerimiz oturmuş, şimdi de biz oturuyoruz. Tarihi çınarımız kurumasın kurtarılsın" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Afrin'e son 1,5 km kaldı!

Afrin'e son 1,5 km kaldı!