24 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,984 TL
  • 4,923 TL
  • 170,88 TL
  • 116.603
BURSA 15°

Bursa'da 72 yaşındaki kadın başka hayatlara can verdi

Bursa'da 72 yaşındaki kadın başka hayatlara can verdi

Bursa’da beyin kanaması nedeniyle hayatını kaybeden 72 yaşındaki kadının organları bağışlandı. Kadının karaciğeri Bursa’da organ bekleyen bir hastaya nakledildi.

31 Ağustos 2017 Perşembe 14:19 GÜNCEL

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde yaşayan ve 10 gün önce beyin kanaması nedeniyle Bursa Devlet Hastanesi Acil Servisine gelen 72 yaşındaki Hatice Alagöz yapılan tedavilerin ardından yoğun bakım servisine alındı. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen beyin ölümü gerçekleşti.

Bursa Dörtçelik Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde Hemotoloji ve Nefroloji Bölümünde Sorumlu Hemşire olarak çalışan kızı Fatma Alagöz ile konuşan Organ Nakli Koordinatörleri annesinin organlarını vasiyet ettiği cevabını aldı.

Bağış onayının alınmasının ardından Bursa Organ ve Doku Nakli Koordinasyon Merkezi Yetkilileri çalışmalara başladı. Bursa Devlet Hastanesinde gerçekleştirilen operasyon sonucu Hatice Alagöz’den alınan karaciğer, yine Bursa’da özel bir hastanede organ bekleyen başka bir hastaya nakledildi.

Hemşire Fatma Alagöz, “Annem organlarının bağışlanmasını istiyordu. Kendisi gönüllüydü. Ben nefroloji ve hemotoloji kliniğinde hemşire olarak çalışıyorum. O yüzden diğer tarafta hastaların ve yakınlarının organ beklerken neler yaşadığını yakinen biliyorum. Bu zorlukları evde annemle paylaştığımda annemin böyle bir isteği oldu. Ağabeyim Hasan Alagöz’ünde isteğiyle bayram öncesi bir bayram hediyesi olarak gönül rızasıyla, çok severek ve mutlu olarak bağışladık. Onun vasiyetini yerine getirmenin sevincini yaşadık” dedi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa'da zehir operasyonu

Bursa'da zehir operasyonu