24 Şubat 2018 Cumartesi

  • 3,791 TL
  • 4,663 TL
  • 162,03 TL
  • 117.522
BURSA

Bursa'da aç kalan köpekler geyiklere saldırdı

Bursa'da aç kalan köpekler geyiklere saldırdı

Uludağ Üniversitesi yerleşkesinde aç kalan başıboş köpekler, bakanlığa ait alandaki geyiklere saldırdı.

02 Ekim 2017 Pazartesi 11:57 GÜNCEL

Bursa Uludağ Üniversitesi'nde 2004 yılında Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından kurulan etrafı çevrili çiftlikteki geyiklere köpekler saldırdı.

Sabah erken saatlerde meydana gelen olayı gören vatandaşlar dehşete düştü. Tanıklar, daha önce de aynı olayın meydana geldiğini, bilgi vermelerine rağmen yetkililerin ilgilenmediğini belirtti.

Konuyla ilgili konuşan Esra Kargı isimli vatandaş geyiklerin bulunduğu alana 15 gün önce başı boş köpeklerin dadandığını aç kalan köpeklerin her gün bir geyiğe saldırdığını söyledi. Konuyu yetkililere bildirdiklerini de sözlerine ekleyen Kargı, "Köpekler geyikleri sıkıştırıyor etraflarını sarıp saldırıyorlar. Son bir haftada 3 geyiği parçalayıp yediler, çok üzüldük" dedi.

100’ün üzerinde geyiğin bulunduğu alandan geçen yıl İzmit’e 7, Giresun’a 6 kızıl geyik gönderilmişti. Olayla ilgili tahkikat başlatıldı. Alanı Uludağ Üniversitesi'nin Orman ve Şu İşleri Bakanlığı'na tahsis ettiği, hayvanların güvenliği ve nakliyesinden bakanlığın sorumlu olduğu, geyiklerin sağlık sorunlarıyla ise Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'nin ilgilendiği, tel örgülerin bazı bölümlerinde açılmaların yaşandığı bakanlık yetkililerine durumun bildirildiği öğrenildi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa'da otelden düşen genç kız hayatını kaybetti

Bursa'da otelden düşen genç kız hayatını kaybetti