19 Mart 2018 Pazartesi

  • 3,938 TL
  • 4,867 TL
  • 166,40 TL
  • 115.450
BURSA 18°

Bursa'da avlanma yasağı sona eriyor

Bursa'da avlanma yasağı sona eriyor

Bursa’da 15 Nisan’da başlayan gırgır ağları ile avcılık faaliyetinde bulunan balıkçılar için geçerli olan yasak 1 Eylül Cuma günü sona eriyor.

30 Ağustos 2017 Çarşamba 14:45 GÜNCEL

Bursa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ömer Ceylan, yasaklara ve özellikle boy yasaklarına uyulması gerektiğini ifade etti. Balıkçılardan gırgır ağı ölçüm belgesini almadan denize açılmamalarını isteyen Ömer Ceylan, "Yürürlükteki mevzuat ile balıkçılarımıza tür, boy, zaman ve av araçları bakımından yasak, sınırlamalar ve yükümlülükler getirildi. Ticari ve amatör balıkçılarda, avcılık faaliyetlerini 1380 sayılı su ürünleri kanunu, yönetmelik, 4/1 ve 4/2 bebliğler doğrultusunda yürütmekteyiz. Balıkçıların bu düzenlemelere uygun avcılık faaliyetinde bulunmaları, hem kendi menfaatleri, hem de kaynaklarımızın devamı bakımından büyük önem taşımaktadır. İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü olarak hukuki dayanaklara uygun avlanmanın temini için kontrol ve denetimlerimiz yeni balık av sezonunda da her türlü teknik ve altyapı tedbirleriyle devam edecektir” dedi.

BİN 700 DENETİM

İl Müdürlüğü bünyesindeki Balıkçılık ve Su ürünleri Şube Müdürlüğü'nde 1 kontrol teknesi, 1 personel ile 2017 yılı su ürünleri av yasağı döneminde denetim ve kontrol görevleri gerçekleştirildiğini anlatan Ceylan, "Av yasağı döneminde bin 700 adet denetim, kontrol görevi yapılmıştır. Balıkçılara rastgele diyerek, bol ürünlü bereketli bir sezon geçirmesi temennisinde bulunuyorum" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Paket dondurmadan uzak durun!

Paket dondurmadan uzak durun!