20 Şubat 2018 Salı

  • 3,770 TL
  • 4,662 TL
  • 162,88 TL
  • 116.081
BURSA 12°

Bursa'da balık ölümlerine neden olan fabrika tespit edildi!

Bursa'da balık ölümlerine neden olan fabrika tespit edildi!

Bursa'nın Mustafakemalpaşa ve Karacabey ilçelerinde meydana gelen balık ölümleri birçok kesimi ayağa kaldırdı. Vali İzzettin Küçük bugün yaptığı açıklamada olay neden olan fabrikayı belirlediklerini fakat isim veremeyeceklerini söyledi.

28 Eylül 2017 Perşembe 15:31 GÜNCEL

Mustafakemalpaşa ilçesi Çeltikçi Mahallesi yakınından geçen Susurluk Deresi'nde yaşanan toplu balık ölümleri başta yöre halkı olmak üzere Bursa’da birçok kesimin tepkisine yol açtı. Dere kenarında yüzlerce ölü balığın kıyıya vurduğunu gören mahalle sakinleri ortaya çıkan manzaraya isyan ediyor.

Bu olay, sosyal medyada da çok konuşuldu. Duruma isyan birçok vatandaş sosyal medyada bu görüntülerin Bursa’ya yakışmadığını belirterek “rezalet” olarak nitelendiriyor. change.org’da bu görüntülerin son bulması için imza kampanyası da başlatıldı.

SUSURLUK ŞEKER FABRİKASI MI?

Bursa’nın Karacabey İlçesi Canbalı Deresi'nde de bu yıl içinde üçüncü kez tekrarlanan toplu balık ölümleri halkı çileden çıkarıyor.

Yaşanan acı olay Doğader tarafından protesto edildi. Vali İzzettin Küçük, bugün katıldığı bir toplantı sonrası balık ölümlerine sebep olan fabrikayı belirlediklerini belirterek, "Biz soruşturmamızı tamamladık. İsim veremeyeceğim. Bursa sınırlarında değil, Balıkesir'e bilgi verdik" dedi. Doğader yetkilileri, Vali Küçük'ün ismini vermediği fabrikanın geçtiğimiz haftalarda 3 yıl aradan sonra ürün alımına başlayan Susurluk Şeker Fabrikası olabileceğini öne sürdü.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa'da polis ekiplerine çirkin saldırı! 10 kişi gözaltında

Bursa'da polis ekiplerine çirkin saldırı! 10 kişi gözaltında