19 Mart 2018 Pazartesi

  • 3,944 TL
  • 4,857 TL
  • 166,48 TL
  • 115.748
BURSA 18°

Bursa'da başkanlık yarışı

Bursa'da başkanlık yarışı

AK Parti Bursa İl Başkanlığı için yapılan temayülden Önder Matlı, Necati Polat ve Mustafa Esgin isimleri öne çıktı. Dosyalar Beştepe’ye iletildi. Erdoğan’ın bu isimlerle görüşmesi bekleniyor.

18 Ağustos 2017 Cuma 08:13 GÜNCEL

MATLI, POLAT, ESGİN

Cemalettin Torun’un istifası sonrası boşalan AK Parti Bursa İl Başkanlığı koltuğu için yapılan parti için temayülden Önder Matlı, Necati Polat ve Mustafa Esgin isimleri öne çıktı. Ankara’dan “Genel Merkez, bu 3 isimle ilgili dosyaları hazırladı ve Beştepe’ye durum aktarıldı. Şimdi Cumhurbaşkanından randevu bekleniyor” bilgisi geldi.

ERKEN SEÇİM HAZIRLIĞI 

AK Parti’de tavanda başlayan değişim rüzgârı tabana doğru ilerliyor. Ardından yerel yönetimler ve eş zamanlı olarak bürokraside yenilenme bekleniyor. Ankara kulisleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üzerinde hassasiyetle durduğu teşkilat yenilenmesini, bir erken seçim habercisi olarak değerlendiriyor.

İKİ BAŞKAN ANKARA’DA 

Bursa İl Başkanlığı için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karar verdiği ancak yeni il başkanıyla ilgili Ankara’ya bazı bilgiler gittiği ve teşkilatta bir direnç oluşturulduğu için atamanın geciktiği hatta Bursalı bir siyasetçinin de Gürsu İlçe Başkanı Mustafa Yıldırım ile Gemlik İlçe Başkanı Enver Şahin’i kulis yapmak için Ankara’ya yönlendirdiği konuşuluyor.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

İspanya'da çatışma çıktı! 5 şüpheli öldürüldü

İspanya'da çatışma çıktı! 5 şüpheli öldürüldü