18 Mart 2018 Pazar

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 21°

Bursa'da bulunmaz nimet! Yurt dışından bile geliyorlar

Bursa'da bulunmaz nimet! Yurt dışından bile geliyorlar

Bursa’nın Büyükorhan ilçesindeki şifalı su, böbrek ve idrar yolları rahatsızlığı olanların akınına uğruyor. Yurt dışından dahi yoğun ilgi gören şifalı su 100 yıldır aktif…

13 Mart 2018 Salı 12:17 GÜNCEL

Karaağız Mahallesi sınırları içinde bulunan şifalı suyun böbrek hastalığı başta olmak üzere birçok hastalığa iyi geldiği belirtiliyor. Bilhassa böbrek taşı rahatsızlığı ve idrar yolları hastalıklarına iyi geldiği belirtilen şifalı su yoğun ilgi görüyor.

Yurt dışından ve Türkiye’nin çeşitli illerinden şifalı sudan yararlanmak isteyen binlerce kişi Büyükorhan'a akın ediyor. Suyun yaklaşık 100 yıldır aktığı ifade edildi.

Şifalı suyu içtikten sonra iyi olan hastalar ise mahalleye çeşitli yardımlarda bulunuyor. 1990 yılında bu sudan şifa bulan Artvinli bir iş adamının mahalleye cami yaptırdığı öğrenildi.

Karaağız sakinlerinden 60 yaşındaki Ahmet Yılmaz, "Böbrek taşlarını döken, böbrek rahatsızlığı ve idrar yolları hastalıklarına iyi gelen bu su, Oluklu dağı diye tabir ettiğimiz taşların arasından geliyor. 1990 yılında Artvinli bir iş adamı geldi, suyumuzdan içtikten sonra böbreklerindeki taşı döktü. Köyümüze cami ve fakir bir vatandaşımıza da lojman yaptırdı. Buraya gelenler şifa buluyor. Ankara’dan, İzmir’den, İstanbul’dan, Almanya’dan ve diğer ülkelerinden çok gelen oluyor. İçilebilir raporu var. Suyumuz şifalı olmasına rağmen acı ve ekşi değil, aksine tatlı bir içme suyu” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Kargo şirketlerine büyük soruşturma

Kargo şirketlerine büyük soruşturma