21 Mart 2018 Çarşamba

  • 3,929 TL
  • 4,817 TL
  • 165,54 TL
  • 116.432
BURSA 22°

Bursa'da çevre rezaleti! Dere pislik akıyor

Bursa'da çevre rezaleti! Dere pislik akıyor

Mudanya’daki fabrika bölgesinden geçerek denize akan dere pislik içinde! Durumun hastalıklara davetiye çıkardığını söyleyen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, BUSKİ yetkililerini göreve çağırdı.

17 Ağustos 2017 Perşembe 08:58 GÜNCEL

Mudanya’da fabrika bölgesinde bulunan ve denize bağlanan dere içine atılan çöplerin temizlenmemesi bölgenin yakınlarında denize giren vatandaşlar için hastalık riski oluşturuyor.

Duruma tepki gösteren Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz BUSKİ yetkililerinin , gerekli temizlik çalışmasının bir an önce yapması hususunda çağrıda bulundu.

ÇÖP YIĞINLARI OLUŞTU
Mudanya’da fabrika lojmanlarının yer aldığı bölgede bulunan ve denize bağlanan dereden su yerine pislik aktığını belirten Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz “ Suların çekilmesiyle birlikte çöp yığınlarının oluştuğu dere, hastalıklara davetiye çıkarıyor, etrafa kötü koku yayıyor. BUSKİ yetkililerini Mudanya’da görevini yapmaya davet ediyorum” dedi.

BU GÖRÜNTÜ MUDANYA’YA YAKIŞMIYOR

Derenin bu görüntüsünün Mudanya’ya yakışmadığını belirten Türkyılmaz, “Bu konuda derelerin ıslah ve temizliğinden sorumlu olan BUSKİ’yi göreve davet ediyoruz. Dere pislikten geçilmiyor. Çöp yığınağı ve hastalık yatağı haline gelen derenin suyunun denize akması, denize giren insanlarda bulaşıcı hastalıklara yakalanma riskini de artırıyor” dedi.  


 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Geyik dağdan indi, otobüse bindi

Geyik dağdan indi, otobüse bindi