17 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,29 TL
  • 117.216
BURSA 25°

Bursa'da firari boğa paniği

Bursa'da firari boğa paniği

Bursa’da kurban bayramı öncesi objektiflere alışılagelmiş görüntüler takıldı. Kaçan bir boğa vatandaşlar tarafından kısa sürede yakalandı.

31 Ağustos 2017 Perşembe 16:10 GÜNCEL

Tüm İslam aleminde Kurban Bayramı heyecanına sayılı saatler kala, vatandaşlar da kurban pazarlarından kurbanlarını alarak kesim yapacak yerlere götürüyor. Bursa’da çeşitli yerlerde kurulan kurban pazarında yoğunluk yaşanıyor. Her bütçeye uygun kurban bulunan pazarlarda, kurbanların taşınması renkli görüntüler oluşturdu. Araca yüklenmeye çalışılan bir boğa vatandaşların elinden kurtularak boş araziye kaçtı. Kaçırılan boğa kısa süre içinde yakalanarak, araca yüklendi.

Küçükbaş fiyatları 750 ile 2 bin 750 TL arasında değişirken, büyükbaş ise 5 bin TL’den 25 bin TL’ye kadar alıcı buldu. Merinos cinsi canlı 350 kilo bir koç ise 2 bin 650 TL fiyatla satışa çıktı. Koçun sahibi Ahmet Us, “Bu koyun canlı tartıldığında 350 kilo geliyor. Fiyatı da 2 bin 650 TL’dir. Eşini sattık, bunu da satmak için bekliyoruz. Eğer satılmazsa damızlık olarak kullanacağız” dedi.

Gelinine kurbanlık koç alan Ayşe Serbest ise hayvanı süsleyerek hediye edeceğini söyledi. Serbest, “Oğlum bayramdan sonra evlenecek. Gelinimize sıkı pazarlık sonucu 850 TL’ye bir koç aldık. Allah herkesin kurbanını kabul etsin” diye konuştu.

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bir genç kızın yıllar süren kabusu! Ölürse sorumlusu kim olacak?

Bir genç kızın yıllar süren kabusu! Ölürse sorumlusu kim olacak?