17 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,29 TL
  • 117.216
BURSA 25°

Bursa'da hastaneler doldu taştı!

Bursa'da hastaneler doldu taştı!

Bursa'da her Kurban Bayramı'nda olduğu gibi bu sene de aynı görüntüler ortaya çıktı. Kurbanlarını keserken yaralanan 550 kişi hastanelere koştu.

01 Eylül 2017 Cuma 11:25 GÜNCEL

Bursa'da Kurban Bayramı'nın ilk günü kurbanlarını kesmek için eline bıçak alan 550 acemi kasap yaralandı. Yaralanan acemiler şehirde bulunan çeşitli hastanelere kaldırılırken birçoğu tedavi edildikten sonra taburcu edildi. Tüm yurtta olduğu gibi Bursa’da da acemi kasaplar hastanelere akın etti. Çeşitli yerlerinden yaralanan acemi kasapların bazıları kendi araçlarıyla, bazıları da ambulanslarla hastanelerin acil servislerine geldi. Merkez Osmangazi ilçesi Ovaakça Mahallesi Emirsultan Caddesi’nde kurban kesen Ali İhsan Kaya’nın elindeki bıçak fırladı. Bıçağın gözüne isabet etmesi sonucu yaralanan Kaya, Çekirge Devlet Hastanesine kaldırıldı. Ayrıca kurban keserken gözünden yaralanan ismi öğrenilemeyen başka bir vatandaşın ise ameliyat olacağı öğrenildi.

KADIN KASAP HASTANELİK OLDU

Acemi kasapların arasına bu bayram bir kadının da katılması dikkat çekti. Kurban kesimine yardım eden Zeliha Yıldız, bıçakla elinden yaralandı. Özel araçla Çekirge Devlet Hastanesine getirilen Yıldız, tedavisinin ardından taburcu edildi. Yıldız, "Hayvan kesmeye yardım ediyordum elime bıçak girdi. Tendomda yırtık var" dedi.

ÜZERİNE DANA DÜŞEN ŞAHSIN AYAĞI KIRILDI

Kesim haricinde özellikle büyükbaş hayvanları yatırmaya çalışırken yaralanan vatandaşlar da dikkat çekti. Üzerine dana devrilen bir kişinin ayağı kırıldı. Hastaneye kaldırılan vatandaşın ayağı alçıya alındı. Tedavisinin ardından hastane önünde bir süre bekleyen vatandaş özel bir otomobille evine gitti.

 

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa'da kaçan kurbanlıklar ilginç görüntüler ortaya çıkardı

Bursa'da kaçan kurbanlıklar ilginç görüntüler ortaya çıkardı