17 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 164,94 TL
  • 117.216
BURSA 25°

Bursa'da hava sıcaklıkları yükseliyor

Bursa'da hava sıcaklıkları yükseliyor

Meteoroloji’den edinilen bilgilere tüm yurtta hava sıcaklıkları hissedilir derecede artacak. Bursa’da da sıcaklığın Salı günü 37 dereceyi bulması bekleniyor.

07 Eylül 2017 Perşembe 14:08 GÜNCEL

Eylül başı itibariyle yurt genelinde sıcaklıklar düşmüş ve bazı illerde sağanak yağış etkili olmuştu. Önümüzdeki hafta sıcaklıkların tekrar yükselmesi bekleniyor.

Meteorolojiden yapılan açıklamada, "Yapılan son değerlendirme ve tahminlere göre yarından (cuma) itibaren önümüzdeki 1 hafta boyunca yurdumuzun sıcak hava dalgasının etkisinde kalacağı tahmin ediliyor. Önümüzdeki hafta sonuna kadar ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor. Bütün bölgelerimizin açık ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor."

"Hava sıcaklıklarının tüm yurtta hissedilir derecede artacak"

"Hava sıcaklıklarının tüm yurtta hissedilir derecede artacağı ve mevsim normallerinin 5-9 derece üzerinde seyredeceği bekleniyor. Bu hafta sonu ve önümüzdeki hafta boyunca en yüksek hava sıcaklığının Samsun, Trabzon ve Erzurum’da 31, İstanbul’da 33, Konya ve Afyonkarahisar’da 34, Ankara ve İzmir’de 35, Adana ve Antalya’da 36, Aydın ve Bursa’da 37, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da 40 dereceye yükselmesi tahmin ediliyor" denildi.

Öte yandan, mevsim değişikliği ile birlikte ani sıcaklık değişimleri ve özellikle iç kesimlerde gece ve gündüz sıcaklıkları arasındaki yüksek farktan dolayı meydana gelebilecek sağlık problemlerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekildiği konusunda uyarı yapıldı.

Bursa’da da hava sıcaklıkları hissedilir derecede yükselecek. Bugün hava sıcaklığı 28 derece, Salı günü 37 dereceye kadar çıkması bekleniyor.

İşte Bursa’da 5 günlük hava durumu raporu:

Cuma: En Düşük Sıcaklık: 16 En Yüksek Sıcaklık: 31  AZ BULUTLU

Cumartesi: En Düşük Sıcaklık: 19 En Yüksek Sıcaklık: 32 AZ BULUTLU

Pazar: En Düşük Sıcaklık: 20 En Yüksek Sıcaklık: 35 SICAK

Pazartesi: En Düşük Sıcaklık: 22 En Yüksek Sıcaklık: 34  AZ BULUTLU

Salı: En Düşük Sıcaklık: 21 En Yüksek Sıcaklık: 37 SICAK

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

ALES'te büyük değişiklik

ALES'te büyük değişiklik