19 Mart 2018 Pazartesi

  • 3,944 TL
  • 4,857 TL
  • 166,48 TL
  • 115.748
BURSA 18°

Bursa'da jandarma o haberler üzerine harekete geçti

Bursa'da jandarma o haberler üzerine harekete geçti

Son zamanlarda meydana gelen öğrenci servislerindeki olaylar nedeniyle Bursa’nın Yenişehir ilçesinde, jandarma tarafından okul servisi sürücülerine eğitim verildi.  

16 Eylül 2017 Cumartesi 13:19 GÜNCEL

Yenişehir İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı trafik ekipleri 269 No’lu Yenişehir Yeşilkent Servis Kooperatifi idari binasında okul servisi sürücülerine eğitim verdi. Pazartesi günü 2017-2018 yılı eğitim ve öğretim yılının başlaması sebebiyle öğrencileri taşıyan servis sürücülerini jandarma bilgilendirdi. Son yıllarda meydana gelen kazaların örnek olarak anlatıldığı toplantıda, öğrenci indirme ve bindirme hususlarında yapılması gerekenlere dikkat çekildi. Servislerde bulunması gereken donanımlar ve trafik kurallarına uyulması gerektiği yönünde de bilgilendirme yapıldı.

Son zamanlarda meydana gelen servis ihmalleri velileri endişelendiriyor. İstanbul’da 7 Eylül Perşembe günü, meydana gelen olayda  Ecrin Lena Şen adlı öğrenci servis aracında unutuldu. Serviste uyuyan minik Ecrin uyandığında kimseyi bulamayınca camları yumruklamaya başladı. Olayı farkeden bir şahıs sayesinde Ecrin araçtan çıkarıldı. Ecrin’in eve geldiğinde başına gelenleri anlatması üzerine, anne Figen Şen savcılığa suç duyurusunda bulundu.

İzmir’de meydana gelen başka bir olayda ise sabah saatlerinde evinden alınan 3 yaşındaki Alperen Sakin, her zaman olduğu gibi servis aracıyla okula geldi. Araçta unutulan Alperen, saatler sonra baygın halde bulundu. Hastane yönetimi tarafından hastaneye götürülen çocuk hayatını kaybetti.

Yine İstanbul’da içinde öğrenci olduğu iddia edilen okul servisi trafikte seyir halinde iken kapısı açık şekilde devam etti. Öğrencilerin hayatını hiçe sayan bu görüntüler diğer şoförleri hayrete düşürdü.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Dayak atıp gasp ettiler, daha sonra da otomobil ile üzerinden geçtiler

Dayak atıp gasp ettiler, daha sonra da otomobil ile üzerinden geçtiler