19 Mart 2018 Pazartesi

  • 3,936 TL
  • 4,828 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 18°

Bursa'da kaçan kurbanlıklar için özel tim

Bursa'da kaçan kurbanlıklar için özel tim

Kurban Bayramı’na az bir zaman kala vatandaşlarda da hazırlıklar başladı.Osmangazi Belediyesi de kaçan kurbanlık hayvanları yakalamak için özel tim kurdu.

15 Ağustos 2017 Salı 11:43 GÜNCEL

Kurbanlık hayvanların kaçması ve vatandaşlara zarar vermesinin önüne geçmek isteyen Osmangazi Belediyesi, özel tim kurdu. Sahiplerinin ellerinden kaçan kurbanları yakalamak için kurulan tim, aralarında veterinerlerin de bulunduğu 3’er kişilik 3 ekipten oluşuyor. Osmangazi ilçesi sınırları içerisinde yer alan Veysel Karani ve Yunuseli mahallelerinde kurulan kurban pazarlarında görev yapacak olan tim, bayramın son gününe kadar belediyeye gelen ihbarları değerlendirerek hizmet verecek.

Osmangazi kurban yakalama timleri, hayvanları nasıl yakalayacakları konusunda Belediyes Sahipsiz Hayvanlar Doğan Yaşam ve Tedavi Merkezi’nde eğitim aldı. Sakinleştirici ilaç hakkında veterinerlerden eğitim alan tim, bayram boyunca kaçan büyükbaş hayvanları halat ile yakalayarak ya da anestezi iğnesiyle bayıltarak sahiplerine teslim edecek.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, her yıl yaşanan kurbanlık hayvanların kaçışlarının önüne geçmek için özel eğitimli kurban yakalama timleri kurduklarını ifade ederek, “Toplam 9 personelden oluşan timler, vatandaşların daha huzurlu, daha güvenli bir bayram geçirmelerini sağlayacak” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Telafer'e operasyon başladı

Telafer'e operasyon başladı