17 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 164,94 TL
  • 117.216
BURSA 25°

Bursa'da mezarlıklar Büyükşehir'e emanet

Bursa'da mezarlıklar Büyükşehir'e emanet

Bursa’daki mezarlıklardaki bakım çalışmalarıyla adından sıkça söz ettiren Bursa Büyükşehir Belediyesi her gün 10 bin kişinin girip çıktığı Hamitler Mezarlığı’nın girişine estetik bir giriş takı kazandırdı.

27 Ağustos 2017 Pazar 18:39 GÜNCEL

Kentin farklı noktalarındaki cenaze hizmet birimlerini Acemler’deki tek merkezde toplayıp, Alo 188 hattını arayan vatandaşların tüm cenaze işlerini ücretsiz yaparak, acılara ortak olan Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçedeki tüm mezarlıklara da çeki düzen getiriyor. Her gün binlerce kişinin ziyaret ettiği mezarlıklar istinat duvarlarıyla çevrilip, çevre düzenlemesi yapılıyor. Bursa kent merkezindeki Hamitler Kent Mezarlığı’nın eksiklerini gidermek için de yoğun çaba harcayan Büyükşehir Belediyesi, daha önce yapılan caminin ardından şimdi de kent mezarlığına estetik bir giriş takı kazandırdı.

HER GÜN 10 BİN KİŞİ GİRİP ÇIKIYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Hamitler Kent Mezarlığı’nın her gün birlerce kişinin giriş çıkış yaptığı önemli bir nokta olduğunu hatırlattı. Halkın en sıkıntılı, en acılı günlerinde onların yanında olmak ve acılarını paylaşmak için cenaze ve defin hizmetlerine büyük önem verdiklerinin altını çizen Altepe, “Vatandaşlarımızın her türlü defin işlemlerini Büyükşehir Belediyesi olarak biz gerçekleştiriyoruz. Bunun yanında defini kendileri yapmak durumunda kalan köy muhtarlarımıza da toprağı rahat kazmaları için hilti ve jeneratörler dağıtıyoruz. Yine her gün binlerce kişinin ziyaret ettiği 17 ilçemizdeki mezarlıklara da çeki düzen getiriyoruz. Hamitler Kent Mezarlığı da her gün 10 binin üzerinde insanın girip çıktığı önemli bir yer. Daha önce mezarlığımızın girişine bir cami kazandırmıştık. Şimdi de hem araç hem yaya girişlerini düzenleyen estetik bir giriş takını Hamitler’e kazandırdık. Danışma ve güvenlik bürolarının da içinde olduğu giriş takı, likra taşından desenleri, titanyum alaşımlı çinko malzemeden yapılan çatısıyla estetik bir eser oldu” dedi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Ünlü sunucu Vatan Şaşmaz ölü bulundu

Ünlü sunucu Vatan Şaşmaz ölü bulundu