24 Şubat 2018 Cumartesi

  • 3,791 TL
  • 4,663 TL
  • 161,98 TL
  • 117.522
BURSA

Bursa'da MYO'ların kalitesine tam puan

Bursa'da MYO'ların kalitesine tam puan

Uludağ Üniversitesi tarafından meslek yüksek okullarının kalitesini arttırmaya yönelik yapılan çalışmalar meyvelerini vermeye başladı.

09 Ekim 2017 Pazartesi 15:28 GÜNCEL

Bütün meslek yüksekokullarında başlatılan çalışmalar çerçevesinde sadece 1 yılda 4 meslek yüksekokulu kalite belgesi almaya hak kazandı. Son olarak Büyükorhan MYO’yu denetleyen belgelendirici kuruluş yetkilileri, okulda yapılan iyileştirme ve kalite faaliyetlerinin hepsi için olumlu rapor verdi. Büyükorhan MYO yönetimi, kalite belgesini okulda düzenlenen törenle teslim aldı.

Kalite belgesi hakkında açıklamalarda bulunan Büyükorhan MYO Müdürü Doç. Dr. Ruziye Daşkın,“Önceki yıl üniversite olarak başlatılan kalite çalışmalarına biz de katıldık. Kurum olarak gerekli tüm çalışmaları eksiksiz tamamladık ve süreci en iyi şekilde geride bıraktık. Yapılan denetimden başarı ile çıkan yüksekokulumuz, ISO 9001:2015 Kalite belgesi almaya hak kazandı. Meslek yüksekokulumuz; kaliteli ve uygulamalı eğitim-öğretim ve idari hizmet anlayışıyla, ülkenin ihtiyaç duyduğu nitelikte bireyler yetiştirmek gibi önemli bir görevi kararlılık ile yürütmektedir. Aldığımız ISO 9001-2015 kalite yönetim sistemi belgesi ile bu sorumluluğumuz bir kat daha artmıştır" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Türkiye'den flaş hamle! Müsteşar, Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı

Türkiye'den flaş hamle! Müsteşar, Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı