18 Şubat 2018 Pazar

  • 3,748 TL
  • 4,650 TL
  • 162,51 TL
  • 116.511
BURSA 11°

Bursa'da tapu skandalı! Araziler kimin belli değil

Bursa'da tapu skandalı! Araziler kimin belli değil

Bursa’nın Yenişehir İlçesine bağlı Terziler Köyü'nde 11 yıl önce yapılan tapu kadastro çalışmalarının tamamına yakınının hatalı olduğu ortaya çıktı.Şu an birçok arazinin sahibinin tam olarak belli olmadığı belirtilirken,konu hakkında konuşan köyün muhtarı, bu karışıklığın cinayete kadar büyüyebilecek kavgalara sebep olabileceğine dikkat çekti

02 Ekim 2017 Pazartesi 20:35 GÜNCEL

Terziler Köyü’ndeki tapu kadastro hatası vatandaşı isyan ettiriyor. Konu hakkında konuşan köyün muhtarı Selami Ceylan yaşanan sıkıntının had safhada olduğunu belirterek “Herkes el altından arazilerini satıyor. Ancak kadastro hataları yüzünden vatandaş kendisine ait olmayan arazileri satmış oluyor. Bu gerçek ileride ortaya çıkınca çok canlar yanacak” ifadelerini kullandı.

Terziler Köyü Muhtarı Selami Ceylan

Gerekli tashihlerin bir an önce yapılması gerektiğini aksi halde istenmeyen olayların yaşanabileceğini kaydeden muhtar Ceylan  “2006 yılında tapu kadastro ölçümlerinde yüzde 90 hata yapılmıştır. Son günlerde arazilerdeki aşırı el değiştirme sebebi ile bu hataların düzeltilmesi zorlaşmakta. İleride toprak yüzünden cinayetlere sebep olabilecek kavgalar yaşanacak. Bizim için hayat memat meselesi bir durum söz konusu. Daha önce bu meseleyi ilçemiz kadastro birimiyle 3 kaymakama ve Kadastro Bölge Müdürlüğüne defalarca gittim. Valiliğin muhtarlar toplantısında paylaştım. Bimer’e yazdım. Son olarak Cimer’e yazdım. Bana gelen cevapta hala raporların hazırlandığı söyleniyor. Bu nasıl rapordur ki yıllardan beri hazırlanıp yenileme kararı alınamıyor? İnsanların tarla yüzünden illaki birbirini mi öldürmesi lazım” diye sitem etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Cumalıkızık cinayetinde şok gerçek! Ölmeden önce katilinin adını söylemiş

Cumalıkızık cinayetinde şok gerçek! Ölmeden önce katilinin adını söylemiş