21 Mart 2018 Çarşamba

  • 3,933 TL
  • 4,818 TL
  • 165,54 TL
  • 116.432
BURSA 16°

Bursa'daki patlamadan ineği sayesinde kurtuldu

Bursa'daki patlamadan ineği sayesinde kurtuldu

Bursa’da dün yaşanan patlamada 5 kişi ölmüş 16 kişi yaralanmıştı. Acı olayda ineği sayesinde ölümden kurtulduğu ortaya çıktı.

09 Kasım 2017 Perşembe 12:58 GÜNCEL

Dün Gürsu’da boya ve iplik fabrikasında meydana gelen patlama ve göçükte 5 kişi ölmüş,16 kişi de yaralanmıştı. Fabrikaya bitişik evi olan ve patlamanın olduğu sırada ineklerini sağan 70 yaşındaki Yılmaz Duru, o esnada ineğinin arkasında bulunması sayesinde ölümden kurtuldu. Patlamada Duru’nun ineği telef olurken, yaşlı adam patlamayı hafif yaralı olarak atlattı.

İNEĞİNİ GÖRÜNCE HÜZÜNLENDİ

Bugün hastaneden çıkan Yılmaz Duru, hayatını kurtaran ineğin telef olduğunu öğrenince hüzünlendi. Yaşadığı dehşeti anlatan Yılmaz Duru, "Sabah 08:30’da dama inekleri sağmak için girdim. Fabrikanın bitişiğinde hayvan bakıyorum. Gübreleri temizledim, temizlik bitti, sağmaya oturdum. Tam o esnada patlama oldu. Öyle büyük bir patlama oldu ki dünya yıkıldı sandım. Üzerime her şey yıkılmaya başladı. İnek bir tarafa düştü, ben bir tarafa. O esnada beni kurtarın diye bağırdım. Beni damdan çıkardılar. İneği sağmaya oturmasam belki şimdi hayatta olmayacaktım. Bana ineğin öldüğünü söylemediler, şimdi öğrendim" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Başbakan'dan ABD'de FETÖ mesajı

Başbakan'dan ABD'de FETÖ mesajı