24 Şubat 2018 Cumartesi

  • 3,791 TL
  • 4,663 TL
  • 161,98 TL
  • 117.522
BURSA

Bursa'daki skandalla ilgili bakanlıktan açıklama

Bursa'daki skandalla ilgili bakanlıktan açıklama

İçişleri Bakanlığı, Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi'nin Mudanya Kaymakamı olduğu dönemde bir kadını, yanındaki kişilerle birlikte ormanlık alana götürerek darp ettiği konusunda soruşturmanın eylül ayında başlatıldığını ve sürdüğünü bildirdi.

08 Şubat 2018 Perşembe 12:53 GÜNCEL

Kırklareli Valisi Orhan Çiftçi’nin, Mudanya Kaymakamı olduğunu dönemde bir kadını, yanındaki kişilerle birlikte ormanlık alana götürerek darp ettiği haberi, Türkiye’nin gündemine oturmuştu. Söz konusu skandalla ilgili İçişleri Bakanlığı’ndan açıklama geldi. Açıklamada, “Bugün bazı basın yayın organlarında Kırklareli Valisi Orhan ÇİFTÇİ hakkında belirtilen ve yargıya intikal etmiş iddialar Bakanlığımıza ulaşır ulaşmaz, 15/09/2017 tarihinden itibaren ivedi olarak Mülkiye Müfettişi görevlendirilerek gerekli araştırma-soruşturma başlatılmış olup, süreç devam etmektedir. Söz konusu haberde yer alan tarafların, karşılıklı olarak birbirleri hakkında hukuk ve ceza davaları açtıkları ve bu davaların da halen devam ettiği, Bakanlığımızca yapılan soruşturma sonucuna göre gerekli idari işlemin gerçekleştirileceği hususu, kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

ORMANLIK ALANDA DARP İDDİASI

Hürriyet Gazetesi'nin haberine göre, evli ve üç çocuk babası Orhan Çiftçi 2014'te Bursa Mudanya'da kaymakam olarak görev yaparken Meltem Ö. ile görüşmeye başladı. Daha sonra İstanbul Bağcılar'a tayin olan Orhan Çiftçi iddiaya göre Meltem Ö.'den ayrılmak istedi.

8 Mayıs'ta ikili, Bursa Bademli'de buluştu. Orhan Çiftçi'nin aracından inen bir kişi kadına saldırdı. Daha sonra kadın ormanlık alana götürüldü ve yine darp edildi. Haziran ayında Kırklareli Valisi olarak atanan Orhan Çiftçi hakkında inceleme başlatıldı. İçişleri Bakanlığı müfettişleri iki tarafın ifadesine başvurdu. İki taraf da karşılıklı koruma kararı aldırdı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

'3,5 milyon Suriyeliyi saklayacak halimiz yok'

'3,5 milyon Suriyeliyi saklayacak halimiz yok'