17 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 164,94 TL
  • 117.216
BURSA 25°

Bursa'daki tavuk çiftliği vatandaşları bezdirdi

Bursa'daki tavuk çiftliği vatandaşları bezdirdi

Mudanya’da bulunan tavuk çiftliğinin atıklarını usulünce bertaraf edememesinden dolayı bölgedeki vatandaşlar mahallelerini sineklerin bastığını iddia etti. Duruma isyan eden Yalıçiftlik Mahallesi sakinleri yetkilileri göreve çağırıyor.

17 Ağustos 2017 Perşembe 16:24 GÜNCEL

Yalıçiftlik Muhtarı Arif Toktaş, Ketendere mevkiine akan dere yatağındaki büz kapatılarak kirli atıkların denize akmasının önlendiğini, bu sayede çevre kirliliğinin sona erdiğinin sanıldığını, ancak şimdi de tavuk gübrelerinin meralarının çeşitli yerlerine dökülmesiyle sinek istilasına uğradıklarını söyledi. Kendilerinden habersiz zeytinlik içlerine, meranın kullanılmayan yerlerine römorklarla tavuk gübrelerinin dökülmesi yüzünden sineklerin istila ettiğini anlatan Arif Toktaş, mahalle içine kadar gelen sinekler yüzünden vatandaşların kapılarını pencerelerini açamadıkları ifade etti.

Sineklerin köy kahvesinde çay bardaklarına bile girdiğini, çok mağdur oldukları kaydeden Muhtar Arif Aktaş, ”Sinekler bizi canımızdan bezdirdi. Bu yüzden elimize sineklik alıp sineklere karşı savaş açmış durumdayız. Yetkililerin bu halimizi görerek bir çare bulmasını ümit ediyorum” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İkinci elde yeni dolandırıcılık

İkinci elde yeni dolandırıcılık