20 Mart 2018 Salı

  • 3,942 TL
  • 4,868 TL
  • 166,40 TL
  • 115.450
BURSA 20°

Bursa'daki toplu ulaşımda flaş karar!

Bursa'daki toplu ulaşımda flaş karar!

Bursalıların taleplerine kayıtsız kalmayan BURULAŞ, tüm şehir içi toplu taşıma araçlarına katlanmış bisikletleriyle binmelerine imkan sağlıyor.

18 Ekim 2017 Çarşamba 10:08 GÜNCEL

Vatandaşlardan gelen yoğun talepler üzerine BURULAŞ, kent içi toplu taşıma araçlarına katlanır bisikletlerle binilebilmesi konusunu değerlendirdi. Bu konudaki yoğun talepleri değerlendiren BURULAŞ, yolcuların katlanmış bisikletleriyle metro, tramvay ve otobüsleri, gün ve saat sınırlaması olmaksızın kullanabilmelerine için verdi.

Katlanmış bisiklet dışındaki tüm bisikletliler ise, eskiden olduğu gibi Bursaray’a hafta içi 07:00 - 09:30, 16:30 - 19:30 saatleri arası hariç olmak üzere biniş yapmaya devam edecekler. Cumartesi ve Pazar günleri ile okulların kapalı olduğu resmi tatiller, sömestr tatili ve yaz aylarında ise hafta içi de dahil olmak üzere saat sınırlaması olmadan tüm bisikletlerle binişe izin veriliyor.

Böylelikle bisiklet sevdalılarının katlanmış bisikletlerinin ulaşım aracı olarak kullanılması önünde hiçbir engel kalmadı. BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy, “Bisiklet kullanımını özendirmek adına başlatılan bu uygulamada bisikletli yolcularımızın da üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirecekleri ve kurallara uyacakları inancını taşıyoruz” dedi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 4 Yorum

Mesut DURU

18 Ekim 2017 Çarşamba 20:40

Burulaş böylesine saçma şeylere kafasını yoruyor yazıklar olsun bisikletli binmişsin binmemişsin ne fark eder arkadaş binen kişi sayısı da günde 10 şahısı geçmez onlarda aynı saatte binmez yani ama sakın adam gibişeylere kafanızı yormayın mk ulaşım ücretletine yıllık zam yapıyosunuz o kadar kazanan bir firma olmasına rağmen her sene zam yapılıyo bu konulara kafa yorulsa daha iyi olabilir 2 birde şu istasyonları biraz büyütüp bir vagon daha koysanız halka rahatlık olsa ne güxel olur ama nerde

mehmet

18 Ekim 2017 Çarşamba 16:36

Bizim yok katlanan bisiklet versinler biz ozaman

Leman

18 Ekim 2017 Çarşamba 14:09

Burulaş o kadar düşünceli ise metro istasyonlarında degişilmeyen eski asansörleri değiştirsin bir zahmet. Vatandaş eski asansörlerde dertli bir o kadar güvenlik görevlileride

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Vize krizinde flaş gelişme! ABD'den dört şart

Vize krizinde flaş gelişme! ABD'den dört şart