24 Şubat 2018 Cumartesi

  • 3,791 TL
  • 4,663 TL
  • 161,98 TL
  • 117.522
BURSA

Bursa'daki yazlıkta günlerce aç susuz kaldı! Yardım ekipleri zor yetişti

Bursa'daki yazlıkta günlerce aç susuz kaldı! Yardım ekipleri zor yetişti

Bursa’nın Gemlik İlçesi’ne bağlı Küçükkumla Mahallesi’nde yazlığı olan vatandaş kedisini evde unutunca, zavallı hayvan günlerce aç susuz kaldı. Ölmek üzere olan talihsiz kedi itfaiye ekipleri tarafından kapı kırılarak kurtarıldı

04 Ekim 2017 Çarşamba 18:18 GÜNCEL

Gemlik Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü sokak hayvanları Acil Nöbetçi Ekibine, Küçük Kumla' Mahallesi’nde ev sahibinin olmadığı bir yazlık evde günlerdir bir kedinin aç ve susuz mahsur kaldığı ihbarı geldi. Bunun üzerine harekete geçen Gemlik Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Sokak Hayvanları Acil Nöbetçi Ekip personeli, polis ile birlikte olay yerine gitti. 3'üncü kattaki daire için itfaiyeden yardım istendi. Nöbetçi Savcının da izniyle evin kapısını kırarak içeriye giren ekipler mahsur kalan kediyi kurtardı. Rehabilitasyon Merkezine götürülen kediye yapılan ilk müdahalenin ardından mama ve su verildi.

7/24 SOKAK HAYVANLARI İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Duyarlı vatandaşların ve hayvanseverlerin yardımıyla sokakta yaşayan canlara her zaman yardım eli uzatılabileceğinin altını çizen Gemlik Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Sabri Emre: “ Sokak hayvanları için hafta içi mesai saatleri dışında ve hafta sonu tam zamanlı olmak üzere iki kişilik Acil Durum Nöbetçi Personeli ve Veteriner Hekimiyle birlikte zaman mefhumu olmadan gelen ihbarları dikkate alarak en kısa sürede olay yerine intikal etmekte , yaralı ve kazalı sokak hayvanı olma durumunda ise Veteriner Hekim tarafından ilk müdahalesi yapıldıktan sonra tedavisinin devam ettirilebilmesi amacıyla Gemlik Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezine götürülerek müşahede ve tedavi süreci devam ettirilmektedir” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursaspor bugün form tuttu

Bursaspor bugün form tuttu