23 Mart 2018 Cuma

  • 3,970 TL
  • 4,898 TL
  • 170,61 TL
  • 116.109
BURSA 15°

Bursalı Fatih için Valilik harekete geçti

Bursalı Fatih için Valilik harekete geçti

Bursa Valiliği, geçtiğimiz yıl Mudanya’da boğulmaktan son anda kurtulan, 4 ay boyunca komada kalan ve bu süre zarfında vücut fonksiyonlarını kaybeden Fatih Alver için harekete geçti. Valilik, Bursalı Fatih’in tedavi masrafları için yardım hesaplarının açılmasına izin verdi.

30 Kasım 2017 Perşembe 14:42 GÜNCEL

Bursa'da geçtiğimiz yıl tatil yaptığı sırada, boğulmaktan son anda kurtarılan Uludağ Üniversitesi Elektrik Mühendisliği 1'inci sınıf öğrencisi Fatih Alver, 4 ay komada kaldıktan sonra hayata tutundu. Hastaneye kaldırıldığı sırada ve tedavi gördüğü süre içerisinde kalbi birçok kez duran ve hayata tekrar döndürülen Fatih Alver, 4 aylık koma sürecinden sonra kaybedilen vücut fonksiyonlarını tekrar kazanmak için fizik tedavisi görmeye başlamıştı. Bir lisede aşçılık yapan Fatih'in babası Murat Alver, oğlunun fizik tedavi görmesi için 150 bin TL harcayarak evde fizik tedavi görmesini sağladı. Bunun üzerine elde avuçta ne varsa sattığını, artık fizik tedavi masraflarını karşılayamadığı için, tedavi sürecini durdurduğunu söyleyen Murat Alver, Cumhurbaşkanı, Başbakan ve hayırseverlerden, Fatih'in tedavisi için yardım beklediğini söylemişti.

Bursa Valiliği'nin Fatih'in babası Murat Alver'e  gerekli hesapları açması hususunda verdiği izin belgesi

VALİLİK HAREKETE GEÇTİ

Fatih Alver’in babası Murat Alver’in çağrılarına kulak veren ve harekete geçen Bursa Valiliği,hasta gencin tekrar sağlıklı bir şekilde yaşama dönebilmesi için gerekli girişimleri başlattı. Ziraat Bankası’nda TL, Euro ve dolar bazlı hesap açılmasına izin veren Valilik,hayırsever vatandaşların gönül rahatlığı ile yardımlarını ulaştırabilmesinin önünü açmış oldu.

Fatih'in annesi ve babası 

 Daha önce birçok kez mağdur vatandaşların derdine çare olan Bursa halkından, kendilerini yalnız bırakmamalarını isteyen acılı baba Murat Alver, kendilerine uzanacak bir yardım eli beklediklerini kaydetti.

FATİH İÇİN BURSA VALİLİĞİ'NİN İZNİYLE AÇILAN HESAP NUMARALARI:

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa'da et skandalı! Halka yedireceklerdi...

Bursa'da et skandalı! Halka yedireceklerdi...