18 Şubat 2018 Pazar

  • 3,748 TL
  • 4,650 TL
  • 162,51 TL
  • 116.511
BURSA 11°

Bursalı Şehit Binbaşı Albayrak'ın kızından Mehmetçiğe mektup

Bursalı Şehit Binbaşı Albayrak'ın kızından Mehmetçiğe mektup

Fırat Kalkanı Harekâtı’nda Suriye’nin El Bab kentinde şehit düşen Bursalı Binbaşı Bülent Albayrak’ın kızı Elif Naz, Zeytin Dalı Harekatı'nda savaşan Mehmetçiklere duygu dolu bir mektup gönderdi.

11 Şubat 2018 Pazar 14:01 GÜNCEL

Türk Silahlı Kuvvetleri geçen yıl 24 Ağustos’ta başlattığı Fırat Kalkanı Harekâtı’nda şehit düşen Bursalı Binbaşı Bülent Albayrak’ın kızı Elif Naz, Zeytin Dalı Harekatı'nda terör örgütü  YPG’ya karşı mücadele veren Mehmetçiklere seslendi. Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar, şehit Binbaşı Albayrak'ın kızının operasyonda olan askerlere yazdığı mektubu paylaştı.

İşte, El Bab Şehidi Binbaşı Albayrak'ın kızının, Zeytin Dalı Harekatı'nda mücadele veren Mehmetçiğe mektubu: "Merhaba Türk Ordusu'nun şerefli askerleri. Ben Elifnaz Albayrak. 21.12.2016 tarihinde El Bab'da babasını şehit vermiş bir şehit kızıyım. Nam-ı diğer El Bab fatihi şanlı Bülent Albayrak'ın biricik evladıyım. Size bu gittiğiniz yolda başarılar diliyorum. Vatanımızı her daim koruyacağınıza inanıyorum. Çünkü canını hiçe saymış bir şehidin evladıyım. Benim ve tüm milletimizin duaları sizinle. Vatan ve millet sevgisini en acı şekilde yaşamış bir çocuk olarak hepinizle gurur duyuyorum. Türk askeri güçlüdür, cesaretlidir, inançlıdır; babamdan biliyorum. Türk Ordusu oldukça kimse bize zarar veremez. Hepinize sonsuz teşekkürler, dualarımız sizinle. Allah'a emanet olun şanlı Türk Ordusu."

EL BAB FATİHİ

Bordo Bereli Binbaşı Bülent Albayrak memleketi Bursa’nın Orhangazi ilçesinde sonsuzluğa uğurlanmıştı. El Bab’ın alınmasında en kritik nokta olan Akil Dağı destanını yazan Binbaşı Bülent Albayrak, orada şehit düşmüştü. Kendilerine özgürlüklerini veren El Bab halkı ise ‘El Bab Fatihi’ olarak gördükleri binbaşının anısına kentin dört bir yanını kahramanın posterleriyle donatmıştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

'Nedir bu çektiklerimiz?'

'Nedir bu çektiklerimiz?'