18 Mart 2018 Pazar

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 20°

Bursa'nın en güzel incirleri görücüye çıktı

Bursa'nın en güzel incirleri görücüye çıktı

Mudanya’da düzenlenen Akköy İncir Festivali'nde en güzel incirler görücüye çıktı. Bursa milletvekilleri Bennur Karaburun ve Emine Yavuz Gözgeç ile Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin de katıldığı organizasyonda renkli görüntüler yaşandı.

28 Ağustos 2017 Pazartesi 19:23 GÜNCEL

Bursa'nın Mudanya ilçesinde düzenlenen en güzel incirler görücüye çıktı. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla Mudanya ve Köyleri Yardımlaşma Derneği (MUYAD) tarafından düzenlenen Akköy İncir Festival ilgi gördü. Festivale Bursa milletvekilleri Bennur Karaburun ve Emine Yavuz Gözgeç, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, MUYAD Başkanı Sahip Keçici'nin katılımıyla Akköy'de gerçekleşti. Festivalde incir yetiştiricileri, en güzel incir yarışmasına katılarak incirlerini sergilerken, pop müzik sanatçıları Yusuf Güney ve Aylin Günçer de sahne aldı.

HER ZAMAN ÜRETİCİNİN YANINDAYIZ

Başkan Recep Altepe, her zaman incir üreticisinin yanında olduklarını ve bu incir sezonunda da üreticiye destek vermeye devam ettiklerini ifade etti. MUYAD Başkanı Sahip Keçeciler ise, yapılan festival ile Mudanya incirinin tanıtımını yaparak, üreticinin yanında olduklarını belirtti.

En güzel incir yarışmasında birinci ve ikinci olan incir yetiştiricilerine, check-up hediye edilirken üçüncüye de tarım ilaçlarından oluşan set verildi. Festivale Bursa merkez ve çevre ilçelerden binlerce vatandaş katılırken, Akköy sakinleri davetlilere yemek ve incir ikram etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bursa'da kurban pazarlığı

Bursa'da kurban pazarlığı