22 Şubat 2018 Perşembe

  • 3,794 TL
  • 4,663 TL
  • 162,21 TL
  • 116.316
BURSA 10°

Bursa'nın trafik planı hazır

Bursa'nın trafik planı hazır

Bursa'da okulların açılmasının ardından artan trafik yoğunluğu yetkilileri acil trafik planlaması konusunda bir araya getirdi. Bursa Valisi İzzettin Küçük, İl Emniyet Müdürü Osman Ak, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İsmail Yılmaz ile birlikte trafik sorununun detayları görüşüldü.

19 Eylül 2017 Salı 11:25 GÜNCEL

Acemler Kavşağı, Carrefour Kavşağı, Ankara Yolu, Genç Osman Kavşağı, Şehir Merkezi, Gül Kavşağı-Küçük Sanayi, Korupark ve Geçit Kavşakları ile ilgili genel konular görüşüldü. Yoğun olan bölgelerde, trafik personelinin sayısının arttırılması hedeflenirken, kısa vadede Acemler Kavşağı merkeze geliş otobüs duraklarının şerit daralması olmadan trafik akışının sağlanmasına karar verildi. İzmir geliş Acemler Köprü bağlantısının daha işlevsel olarak kullanılmasının sağlanması için ise gerekli fiziki tedbirlerin yerel yönetimler tarafından, denetleme faaliyetlerinin ise İl Emniyet Müdürlüğü tarafından ek personel ile sağlanması öngörüldü.

YOĞUN OLAN KAVŞAKLARA ÇIKAN SOKAK ÇIKIŞLARI TEKRAR DÜZENLENECEK

Orta ve uzun vadede ise, başta ana arter üzerindeki olmak üzere yoğunluğu fazla olan kavşaklara yakın olan sokak çıkışları yeniden düzenlenerek, raylı sistem ile aynı güzergahta lastik tekerlekli toplu taşıma yapılmaması, yaya yoğunluğunun fazla olduğu merkezi bölgelerde yayaların üst, alt geçit veya yaya geçitlerinin kullanımını sağlamak için gerekli fiziki tedbirlerin alınacak.

ANKARA YOLUNDA İNDİ BİNDİ DURAK HARİCİNDE OLMAYACAK

Ankara yolu minibüs ve otobüs durakları için yapılan çalışmanın bitirilerek düzenlemesinin yapılması, durak harici indirme ve bindirme yapılmaması için trafik polislerinin görevlendirilmesi, Tapu Müdürlüğü civarında yaşanan park sorunları için katlı otopark yapılması için çalışmalar başlatıldı. Yapılan açıklamada, Bursa Valiliği tarafından 15 günde bir belirlenen trafik sorunları ile ilgili bir araya gelinerek çalışmaların değerlendirilmesi kararı alındı.

EMNİYET MÜDÜRÜNDEN BRÜKSEL MODELİ ÖNERİSİ

Bursa'nın devam eden trafik sıkıntısına çözüm yolunda en önemli önerilerden biri ise bir süre önce atanan Bursa İl Emniyet Müdürü Osman AK'tan geldi. Önümüzdeki 2 yıl içinde önlem alınmaz ise trafikte tam bir kargaşa yaşanma tehlikesi olduğunu belirten Ak, "Bursa'nın yol güzergahı T şeklinde oluşuyor. Bir ucu kuzey yönü İstanbul Yolu, diğer 2 ucu ise İzmir ve Ankara Yolu bağlantıları. Mevcut yollar trafiği kaldırmıyor. . Belediye bu konuda önemli yatırımlar yapıyor. Benim önerim Brüksel modeli. Trafiği yerin altına almak lazım. Bu konuda teknoloji de gelişti. Artık, yeraltından yol açmak da kolay.

Başka yerlerde çift katlı yol uygulamaları var ama, bu kent görünümünü etkiliyor" dedi. Emniyet Müdürlüğü olarak da trafik konusunda tedbirler aldıklarını ifade eden Ak, "Artık trafik polislerini daha çok yollarda göreceksiniz. Motorlu ekipler de devreye girecek" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Metin Şahin

22 Eylül 2017 Cuma 12:49

Trafik sorunu çözülür çok kolay hemde Mudanya İzmir istikametinden gelen araçları acemler kavşağın dan değil ek yol yapılarak tek yola birleşmeden ayırırsanız yol birleşme noktasında ve ayrılma noktasında yoğunluk olmaz böylece şehir merkezi istikameti boş kalır insanlar. İzmir yolundan çevre yoluna girmek isteyen aynı Mudanya istikametinden gelende köprü yapılarak direk çevre yoluna baglana bilir ayrıca Bursa'ya çok güzel bir görsel yapıt olur

hakkı

20 Eylül 2017 Çarşamba 22:25

hayal görüyorsunuz galiba......acilen beyin nakli yaptırın......

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

TEOG sınavı kaldırıldı

TEOG sınavı kaldırıldı