19 Mart 2018 Pazartesi

  • 3,938 TL
  • 4,867 TL
  • 166,40 TL
  • 115.450
BURSA 18°

Bursa'ya yeni eğitim kampüsü

Bursa'ya yeni eğitim kampüsü

Bursa'nın Gürsu ilçesine yeni okullar yapılacak. Gürsu Jandarma Komutanlığı’ndan devredilecek 10 dönüm araziye yapılması planlanan iki okul 32 derslikli olacak.

01 Kasım 2017 Çarşamba 20:00 GÜNCEL

DSİ’ye ait arazileri DSİ Bölge Müdürlüğü yetkilileriyle birlikte inceleyen Başkan Işık, “İğdir ve Cambazlar arasında yer alan DSİ’ye ait 140 dönümlük alan ve Büyükşehir Belediyesi ‘ne ait halin olduğu 40 dönümlük arazi değerlendirilerek bir eğitim vadisi oluşturulmasını planlamaktayız. Arazilerin tahsis edilmesine yönelik çalışmalar başlatıldı, inşallah ilçemizde bir eğitim vadisi inşa edeceğiz” dedi.

Başkan Işık, Gürsu Jandarma Komutanlığı’na ait alanda oluşturulacak iki okul için İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu ile de birlikte yer tespitinde bulundu. Gerekli protokollerin imzalanarak Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilecek 10 dönümlük alanaa 32 derslikli iki okul inşa edilecek.

Ayrıca İstiklal ve Zafer mahallelerinde de belirlenen alanlara okul yapılması için çalışmalar devam ediyor. İlçe Emniyet Müdürlüğü yanında anaokulu inşaatı başlamış durumda.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Fırıncılık sektörü gençleşiyor

Fırıncılık sektörü gençleşiyor