17 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 164,94 TL
  • 117.216
BURSA 25°

Bursa'ya yeni pazar yeri

Bursa'ya yeni pazar yeri

Vatandaşların rahatına yönelik hizmetleri yerine getirmeyi misyon edinen Osmangazi Belediyesi şimdi de Demirtaş Bölgesi’ne , yeni bir pazar yeri kuruyor

15 Ağustos 2017 Salı 15:15 GÜNCEL

Osmangazi Belediyesi, gerek pazarcı esnafının daha iyi şartlarda çalışması gerekse vatandaşların hijyenik ve sağlıklı ortamlarda alışveriş yapabilmeleri için Demirtaş bölgesine yeni bir açık pazar yeri inşa ediyor. Cumhuriyet Mahallesi’nde 3 bin 300 metrekare alan üzerine inşa edilen pazar yerinde 150 tezgah yer alacak. Otoparkı, zabıta noktası, mescidi ve tuvaletleri ile esnaf ve vatandaşın yaşamını kolaylaştıracak olan Demirtaş Açık Pazar Yeri, alışverişe de konfor getiren bir tesis olacak. İnşaat çalışmalarının tamamlanmasının ardından Cumhuriyet Mahallesi’nde pazar günleri sokak arasına kurulan mevcut semt pazarı bu tesise taşınacak.

150 ESNAFA HİZMET VERECEK

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, inşaat çalışmaları devam eden Demirtaş Açık Pazar Yeri’nde incelemelerde bulundu. Bulundukları bölgeyi cazibe merkezi haline getiren yatırımlar yaptıklarının altını çizen Başkan Dündar, “Hızla büyüyen ve gelişen Demirtaş bölgesine yeni bir açık pazar yeri inşa ediyoruz. 3 bin 500 metrekare alana inşa ettiğimiz bu pazar yeri 150 esnafımıza hizmet verecek. 500 metrekare otoparkı, zabıta noktası, mescidi ve tuvaletleri ile hem pazarcı esnafımız hem de vatandaşlarımız adına güzel bir tesis olacak. Nüfusun hızla artış gösterdiği bu mahallemizde inşasına başladığımız pazar yeri, bölgenin önemli bir ihtiyacını karşılayacak. Pazar alanının bitmesiyle birlikte sokak arasına kurulan semt pazarını buraya taşıyacağız. Sokak arasında kurulan bu pazar, bölgede trafik sıkışıklıklarına sebep oluyor” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Şehidin sözlüsünden duygulandıran paylaşım

Şehidin sözlüsünden duygulandıran paylaşım