24 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,984 TL
  • 4,923 TL
  • 171,76 TL
  • 116.603
BURSA 15°

Çiftlik Bank’ın İnegöl'deki tesislerinde özel önlem!

Çiftlik Bank’ın İnegöl'deki tesislerinde özel önlem!

Çiftlik Bank’ın alacaklılarının dün akşam İnegöl’deki tesisleri basmaları üzerine jandarma bugün özel güvenlik önlemi aldı. İnegöl ilçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri de sabah saatlerinde tesise gelerek zarar tespiti çalışması yaptı; hayvanlar sağlık kontrolünden geçirildi.

13 Mart 2018 Salı 13:59 GÜNCEL

İddiaya göre, Türkiye genelinde 500 bine yakın kişinin üye olduğu, yüksek kar ortaklığı vaadiyle çiftçilerden hayvan alan Çiftlik Bank, bir süredir üyelerine ödeme yapmıyordu. Aylardır gündemde olan ve hakkında bir dizi suç duyurusunda bulunulan Çiftlik Bank'a yatırım amaçlı hayvan satan İnegöllü 200’e yakın çiftçi, Çiftlik Bank'ın İnegöl ilçesine bağlı Sunpurpaşa Mahallesi'ndeki tesislerini kamyonlarla basarak hayvanlarını geri istedi. Olay yerine gelen jandarma ekipleri çiftçilere müdahale etti. Ekipler, yaşanan arbedede öfkeli vatandaşları sakinleştirmeye çalıştı.

Olayın gerçekleştiği andan itibaren tesis önünde güvenlik tedbiri alan jandarma, özel harekât ekiplerinin takviyeye gelmesiyle güvenlik önlemlerini artırarak, nöbet tutmaya başladı. Sabah saatlerinde tesise gelen İnegöl ilçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri de zarar tespiti çalışması yaparken, Veteriner Hekimler de hayvanları sağlık kontrolünden geçirdi.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa'da CHP'nin acı kaybı: Ali Işık hayatını kaybetti

Bursa'da CHP'nin acı kaybı: Ali Işık hayatını kaybetti