24 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,984 TL
  • 4,923 TL
  • 170,88 TL
  • 116.603
BURSA 13°

Dağ yöresinin ulaşım çilesi bitiyor

Dağ yöresinin ulaşım çilesi bitiyor

Dağ yöresindeki ilçelerin ulaşım noktasında sıkıntılarını çözüme kavuşturacak yeni yol projesi 15 Şubat’ta ihaleye çıkacak. Böylece Doğancı Barajı üstündeki yol by-pass edilip, yapılacak viyadük ve tünelle Orhaneli, Harmancık ve Büyükorhan ilçelerine ulaşım sağlanacak.

11 Ocak 2017 Çarşamba 13:50 GÜNCEL

Dağ yöresiyle Bursa’yı birbirine  bağlayan otoyol uzun zamandan beri eskiliği ve tek yol gidiş-olması itibariyle ihtiyaçları karşılamaktan uzaklaşmıştı. Bu sıkıntıları çözecek yeni yol projesinin müjdesini AK Parti Bursa Başkanı Cemalettin Torun verdi. Yıllardır böyle bir yolun yöre sakinleri tarafından ihtiyaç duyulduğunu belirten Torun projenin detayları hakkında da bilgi verdi. Buna göre Keles-Orhaneli yıl ayrımından sonra Doğancı Barajı üzerinden geçen yol, yapılacak viyadük ve bin 100 metrelik tünelle by-pass edilerek dağ ilçelerine  ulaşım sağlanacak. İhale için 15 Şubat tarihi belirlendi. Yol gidiş-dönüş olmak üzere bölünmüş olacak. Projenin iki yıl içinde bitirilmesi hedefleniyor.

TRANSİT YOLA ENTEGRE OLACAK

Projenin ikinci etabında Kapıkaya denilen mevkiinin tünelle geçilebilecek şekilde düzenleneceğine değinen Torun, yeni yapılacak yolun ileride inşası  planlanan İstanbul’u Antalya’ya bağlayacak transit geçiş güzergahına entegre olarak gerçekleştirileceğini kaydetti.

Torun projenin tamamlanmasıyla Bursa ile bağlantısı olan Kütahya, Simav, Tavşanlı gibi bölgelerin de daha kestirme bir yola kavuşmuşmuş olacağını ve Ankara yoluna daha kısa bir alternatif oluşturulacağını kaydetti.

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ayşegül

11 Ocak 2017 Çarşamba 15:16

Birçoğumuz göremeden" Hakkın Rahmetine"kavuşur herhalde..

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Engellileri istismar ettirmeyiz

Engellileri istismar ettirmeyiz