18 Şubat 2018 Pazar

  • 3,748 TL
  • 4,650 TL
  • 162,51 TL
  • 116.511
BURSA 11°

Darmık Dağı'na Türk bayrağı!

Darmık Dağı'na Türk bayrağı!

Terör örgütü PYD/PKK mensuplarınca Kilis'e roket saldırılarının düzenlendiği Darmık Dağı teröristlerden temizlendi. Hava ve karadan ateş altına alınan bölgeye giren komandolar, dağın zirvesine çıkarak Türk bayrağı dikti.

02 Şubat 2018 Cuma 16:29 GÜNCEL

TSK ve ÖSO'nun Suriye'nin Afrin kentine yönelik yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı 14'üncü gününde devam ediyor. Harekat kapsamında terör örgütü PYD/PKK'dan arındırılan Darmık Dağı'na komandolarca Türk bayrağı asıldı.  Afrin'in kuzeybatısında stratejik öneme sahip Darmık Dağı'ndan harekatın başladığı 20 Ocak'tan bu yana terör örgütü PYD/PKK mensuplarınca Kilis'e roket saldırıları düzenleniyordu. Hava ve karadan ateş altına alınan bölgeye giren komandolar, dağı terör örgütünden temizledi.

TÜRK TOPRAKLARI…

Harekata katılan 57. Komando Taburu'ndan bir asker tarafından kayda alınan görüntülerde, dağın zirvesine çıkan başka bir askerin "Türk milletine armağandır." diyerek elindeki Türk bayrağını diktiği görülüyor. Kayıtta, görüntüyü çeken kişinin "Darmık Dağı alındı, Karşımız Kilis'in sınırından başlayarak Türk toprakları." ifadesini kullandığı duyuluyor. Görüntünün son bölümünde ise ele geçirilen zirvede bekleyen komandolar yer alıyor.

TOPÇU ATIŞLARI SÜRÜYOR

Öte yandan Reyhanlı, Hassa ve Kırıkhan'ın karşısındaki Afrin batı kırsalında yer alan teröristlere ait birçok mevzi, TSK'ye ait çoklu roketatar ve topçu birliklerince vuruluyor. Bu arada, sınır birliklerine askeri sevkiyatlar da devam ediyor.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa'da halk sağlığını tehdit eden sağlık kuruluşuna ceza!

Bursa'da halk sağlığını tehdit eden sağlık kuruluşuna ceza!