19 Mart 2018 Pazartesi

  • 3,940 TL
  • 4,856 TL
  • 166,40 TL
  • 115.518
BURSA 18°

Ders süreleri kısaltılabilir

Ders süreleri kısaltılabilir

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 40 dakika olan ders sürelerinin düşürülebileceğinin sinyalini verdi. “Artık öğrenme süreleri kısaldı” diyen Yılmaz, “İlkokul, ortaokul ve lise için farklı ders süreleri düşünülebilir. Bunlara bakmak gerekir” ifadelerini kullandı.

23 Kasım 2017 Perşembe 11:20 GÜNCEL

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 40 dakikalık ders süresinin fazla olduğu yönündeki sözlerine açıklık getirdi. “Teknoloji çağındayız. Artık öğrenme süreleri kısaldı" diyen Bakan Yılmaz, “40 dakika boyunca öğrencilerin dikkatlerini bir noktaya vermeleri çok zor. Daha etkili bir öğretim süreci için ders sürelerinin azaltılması önerisini getirdik. Henüz bir çalışma yapmış, bu konuda harekete geçmiş değiliz. Alınmış kararımız yok. Ders saatlerinin kısaltılması konusunu kamuoyunun dikkatine sunuyoruz. Eğitim ailesi, siyasetçiler, sendikacılar, toplumun tüm kesimleri bu konuyu gündemine alıp tartışsın istiyoruz” ifadelerini kullandı.

SONUÇLARA BAKACAĞIZ

Habertürk'ün haberine göre; Bakan Yılmaz, “İlkokul, ortaokul ve lise için farklı ders süreleri düşünülebilir. Bunlara bakmak gerekir. Dünya örneklerine de baktık, gerekli araştırmayı yaptık. Dünyada da bizimkine benzer ders süreleri var. Anlamlı bir fark bulunmuyor. Süreler Türkiye'ye yakın. Konunun tarafları olan öğretmenler, öğrenciler ve veliler var. Bunlara da soracağız. Bir karar almadan önce buradan gelen sonuçlara da bakacağız” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursalı liseliler doğudaki kardeşleri için seferber oldu

Bursalı liseliler doğudaki kardeşleri için seferber oldu