23 Mart 2018 Cuma

  • 3,972 TL
  • 4,913 TL
  • 170,88 TL
  • 116.603
BURSA 15°

Erdoğan CHP Lideri'ne yüklendi: Yazıklar olsun

Erdoğan CHP Lideri'ne yüklendi: Yazıklar olsun

Trabzon'da halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi. Erdoğan''Çıkmış bir Alman dergisine beyanatta bulunuyor. Türkiye'de adalet, özgürlük yokmuş. Yazıklar olsun'' ifadesini kullandı.

08 Ağustos 2017 Salı 16:31 GÜNCEL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon'un Beşikdüzü ilçesinde halka hitap etti.

 

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''Yola çıkarken bir şey söylemiştik biz bu millete efendi olmayı değil hizmetkar olmaya geliyoruz demiştik. 15 yıl geçti. Bu 15 yıl içerisinden görevi aldığımız yerden bulunduğumuz yer çok farklı. Artık dünya Türkiye'yi konuşuyor. Dünyada Türkiye bir idol olmuş durumda. Battı bitti diyorlardı ama Türkiye'yi öyle aldık şimdi bu noktaya getirdik. 'Gezi'ciler çıktı meydana zannediler ki 'Gezi'cilerle biz Türkiye'yi bitiririz. Arkasında emperyalist güçler vardı. 11-12 ağaç bir yerden sökülüp başka yere taşınıyor diye kıyameti koparıyorlardı. 2.5 milyar fidan diktik. Muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmak lafla olmaz icraatla olur.

''KANUNİ'Yİ DE TRABZONLU YAPTIM''

Bu ülkede biz Batı ile yarışacağız. Üniversitelerimizde kalite artacak. Bunlar için çok önemli adımlar atmamız lazım. Sağlıkta Türkiye'nin dört bir yanında hastanelerimiz var. Biten şehir hastanelerimiz var. Trabzon'un şehir hastanesi de yakın da başlıyor. Biz gelmeden önce Türkiye'de sağlıkta hastayı bir yerden bir yere alıp gitmek ölümdü şimdi ambulans uçaklarımız var mı? Var. Paletli ambulanslarımız var. Modern bir ülkeye bu yakışır da onun için. Bu bir lütuf değil bir görevdir. Biz Kanuni'nin torunuyuz. Trabzonlu Kanuni. Kanuni'yi de Trabzonlu yaptım. Ne diyor 'Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.

KILIÇDAROĞLU'NA TEPKİ: YAZIKLAR OLSUN

Şimdi sözde adalet yürüyüşü yapıyor. Çıkmış bir Alman dergisine beyanatta bulunuyor. Yazıklar olsun. Türkiye'de adalet yokmuş, özgürlük yokmuş. Ankara'dan çıktın İstanbul'a kadar yürüdün, senin güvenliğini kim aldı? Sen o yolda yürürken, o kadar vatandaşa zulmettin. Senin güvenliğini kim aldı? Bu hükümet aldı. Bu hükümet sana o imkanları verdi. Adalet duygusal değildir, adalet hissi değildir. Adalet yürek ister ve adalet sorumluluk ister. İşte biz bununla bu yoldayız. Öyle kalkıp FETÖ'cüyü korumak için, PKK'yı korumak için, DEAŞ'ı korumak için eğer sözde adalet yürüyüşü yapıyorsan yazıklar olsun sana. Zaten yanında gezenler de belliydi. Senin İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde grevler var, işçiler adalet arıyor. Sen önce orayı hallet de ondan sonra konuşalım.

''ALMANLAR SON DÖNEMDE İSTİKAMETİ KAYBETTİLER''

Türkiye'nin yurtdışındaki kredisi gayet iyi. Bakmayın Almanlar böyle sallayıp duruyor. Varsın sallasınlar. Onlar da yanlışlarını anlayacaklar ama iş işten geçmiş olacak. Çünkü biz, Almanlara bir şey yapmadık ama ne yazık ki Almanlar son dönemde istikameti kaybettiler. Ekim ayında seçim var birisi bir tarafa vuruyor birisi bir tarafa vuruyor. Ne tarafa vurursanız vurun, bis dosdoğru gidiyoruz.''

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa plajlarına takviye

Bursa plajlarına takviye