18 Mart 2018 Pazar

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 21°

Erdoğan'dan 2018 mesajı

Erdoğan'dan 2018 mesajı

Yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2018 yılında Türkiye'yi hem içeride hem de dışarıda önemli gelişmelerin beklediğini söyledi. Erdoğan'ın mesajında “Bu kritik süreçte siyasi hesaplar uğruna bizi birbirimize düşürmek isteyenlere asla fırsat vermemeliyiz” ifadesi dikkat çekti.

31 Aralık 2017 Pazar 11:18 GÜNCEL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir yeni yıl mesajı yayımladı.  “2018 yılında içte ve dışta çok önemli gelişmeler bizi bekliyor” diyen Erdoğan, “Kritik süreçte kışkırtmalara karşı uyanık olmalıyız. Bizi birbirimize düşürmek isteyenlere fırsat vermeyelim” ifadelerini kullandı. Terörle mücadelenin de devam edeceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “FETÖ ve PKK başta olmak üzere terör örgütleriyle mücadele konusunda çok önemli adımları attığımız 2017 yılında özellikle ekonomi alanında ciddi saldırılarla karşı karşıya kaldık. Hamdolsun milletimizin feraseti, hükümetimizin dirayeti ve dostlarımızın desteğiyle tüm bu saldırıları akamete uğrattık” dedi.

MÜSLÜMANLAR İÇİN YENİ İMTİHAN

Erdoğan, Kudüs'teki gelişmeler için ise “Kudüs meselesi, ülkemiz ve bölgemizle birlikte dünyanın her köşesindeki Müslümanlar ve mazlumlar için yeni bir imtihan haline dönüşmüştür. Amerika'nın attığı adım, İsrail dışında hiçbir ülkeden makes bulmamış, tam tersine, Kudüs'ün Filistin'in başkenti olarak ilan edilmesiyle hayırlı bir gelişmenin kapılarını aralamıştır. Tüm milletime, bu konuda gösterdikleri dik duruş ve ortaya koydukları samimi tavır için şükranlarımı sunuyorum” dedi.

İŞSİZLİK GÜNDEMDEN ÇIKACAK

Başlatılan istihdam seferberliğine de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İş dünyamızla birlikte geçtiğimiz yıl mevcut çalışanların üzerine artı 1 olarak başlattığımız istihdam seferberliğini önümüzdeki yıl mevcut çalışanların üzerine artı 2 olarak sürdürme kararı aldık. İnşallah işsizliği ülkemizin gündeminden tamamen çıkartana kadar durmayacak, bu çalışmaları devam ettireceğiz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Zorunlu kış lastiğinde zamlı tarife başlıyor

Zorunlu kış lastiğinde zamlı tarife başlıyor