20 Mart 2018 Salı

  • 3,944 TL
  • 4,868 TL
  • 166,40 TL
  • 115.450
BURSA 20°

FETÖ imamından şifreli mesaj çıktı

FETÖ imamından şifreli mesaj çıktı

FETÖ’nün Bingöl il imamı olduğu iddia edilen şüpheli, hücre evinde gözaltına alındı. Zanlının ajandasından Pensilvanya’dan gönderildiği belirtilen şifreli metin çıktı.

09 Mart 2018 Cuma 11:15 GÜNCEL

Emniyet güçleri, 15 Temmuz darbe girişiminden önce sözde Ceyhan (Adana) ilçe imamı olan Ahmet Y'yi (49) teknik takibe aldı. Daha sonra sözde Bingöl il imamı görevi yaptığı tespit edilen şüpheli,  Ordu'da saklandığı, örgüt üyelerinin "gaybubet evi" olarak nitelendirdiği hücre evinde yakalandı. Ahmet Y'nin tek yaşadığı evde yapılan aramada ele geçirilen ajandanın orta sayfasında, Pensilvanya'dan gönderildiği belirtilen, tek bir nüshaya yazılmış sesiz harfler ve rakamlardan oluşan şifreli metin tespit edildi. Yazının içeriği sorulan zanlının ifadesinde "Bu şifreyi ben de çözemem siz de çözemezsiniz." dediği öğrenildi. Kurulan özel ekip, şifreyi çözmek için çalışma başlattı.

BYLOCK ÇIKTI

Zanlının, örgüte bağlı bir dershanede çalışan eşi Elif Y'nin, yaklaşık iki yıl önce FETÖ'nün gizli haberleşme programı "ByLock" kullanıcısı olduğu gerekçesiyle tutuklandığı belirtildi. Eşinin, "ByLock" yüklü hattın kendine ait olduğunu ancak hattı kocasının kullandığını belirtmesine rağmen, Ahmet Y'nin gizlenmeye devam ettiği öğrenildi. Ahmet Y'nin, eşinin tutukluluğu sürecinde, gaybubet evinde tek yaşadığı ve lüks bir hayat sürdüğü, her türlü ihtiyacının da dışarıdan karşılandığı kaydedildi.

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

HCS Tekstil'de 8 Mart coşkusu

HCS Tekstil'de 8 Mart coşkusu