20 Ocak 2018 Cumartesi

  • 3,810 TL
  • 4,657 TL
  • 163,00 TL
  • 115.147
BURSA 12°

Gaziantep Emniyeti'ne saldırı düzenlendi

Gaziantep Emniyeti'ne saldırı düzenlendi
  • 1900

Gaziantep’te Emniyet Müdürlüğü’ne teröristler tarafında canlı bomba saldırısı düzenlenmek istedi. Emniyet önünde çatışma çıktı. Bir terörist ölü ele geçirildi, bir polis ise hafif yaralandı. Saldırı sonrası 2 kişi gözaltına alındı.

10 Ocak 2017 Salı 15:33 GÜNCEL

Gaziantep’te bugün hareketler saatler yaşandı. Teröristler Emniyet müdürlüğüne saldırı gerçekleştirdi. Polisler ve teröristler arasında İl Emniyet Müdürlüğü bahçesi girişinde çatışma çıktı. Çatışmada bir terörist ölü ele geçirildi, bir polis hafif yaralandı. Ameliyata alınan polisin hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.

Ölü ele geçirilen teröristin üzerine patlayıcı olması ihtimali üzerine uzman ekipler çağrıldı. yapılan incelemede teröristin üzerinde patlayıcı olmadığı tespit edildi.Yine bölgede bombalı araç olduğu şüphesi üzerine özellikle emniyet çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Ölü ele geçirilen teröristin kimliği açıklanmazken, akli dengesinin yerinde olmadığı tespit edildi.

Olaya karışan ve kaçan 1 kişi daha olduğu ihtimali üzerinde duruluyordu fakat bu yönde bir sonuç alınamadı.

Emniyet edkipleri ölü ele geçirilen teröristin irtibat halinde olduğu kişileri incelemeye alıyor.

Gaziantep Valiliği tarafından, saldırının 15.20 sularında, İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binası araç giriş kontrol bölümündeki polis noktasına gerçekleştirildiğini, polisler tarafından saldırıya anından karşılık verildiği açıklandı.

Etkisiz hale getirilen teröristin cenazesi, cenaze aracıyla İl Emniyet Müdürlüğü önünden alınarak otopsi yapılmak üzere adli tıp kurumu morguna kaldırıldı.

Çatışmanın ardından cadde bir süre araç ve yaya trafiğine kapatıldıktan sonra tekrar açıldı. Emniyet etrafındaki park halindeki araçlar çekildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Yenişehir’e yatırım yağıyor

Yenişehir’e yatırım yağıyor