17 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 26°

İçlik alırken yünden vazgeçmeyin

İçlik alırken yünden vazgeçmeyin

Kış mevsimine adım adım yaklaştığımız şu günlerde havaların soğumasıyla yün içlikler herkesin imdadına koşuyor. Yün içliklere yoğun bir talep yaşanırken, , uzmanlar vatandaşları orlona karşı uyardı

29 Ekim 2017 Pazar 15:48 GÜNCEL

Havaların soğumasıyla birlikte vatandaşların büyük ilgi gösterdiği yün içliklerde büyük sahtekarlık çıktı. Bazı satıcıların orlon içlikleri yün diye satarak vatandaşları dolandırdığı ileri sürüldü. Uzmanlar vatandaşları yün yerine orlon almamaları konusunda uyardı.

Bursa’da yün içlik satan Naci Bağcı, havaların soğumasıyla birlikte yün iç çamaşırı satışlarının artığını, önümüzdeki günlerde havaların daha da soğumasıyla birlikte vatandaşların yüne büyük rağbet göstereceğini söyledi.

HER İÇLİK YÜN DEĞİLDİR

Yünün sağlıklı olduğunu belirten Naci Bağcı, "Bazı satıcılar vatandaşa yün diye orlon içlik satıyor. Vatandaşlar bilmedikleri yerden yün içlik almasınlar. Yün sağlıklıdır. Yünde bulunan boru şeklindeki lifler vücuttaki teri dışarı atarak insanı hasta olmaktan koruyor. Yün çok sağlıklı bir ısınma aracı. Yün giyenler kendini soğuktan sağlıklı bir şekilde koruyor. Bir de yün diye satılan orlonlar var. Her yün diye satılan içlik yün değildir. Kıyıda köşede 5-10 liraya satılan atletler yün değildir. Vatandaşlar aldanmasın. Hakiki yün sağlıktır. Biz yazın bile müşterilerimize yün içlik satıyoruz. Yün giyenler romatizmadan kurtulur" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

AK Parti Bursa Büyükşehir için temayüle gidiyor

AK Parti Bursa Büyükşehir için temayüle gidiyor