24 Şubat 2018 Cumartesi

  • 3,791 TL
  • 4,663 TL
  • 161,98 TL
  • 117.522
BURSA

İmralı ile ilgili flaş karar! Daraltıldı!

İmralı ile ilgili flaş karar! Daraltıldı!

Hükümet, Bursa Valiliği’nin bir süre önce insansız hava aracı ve drone uçuşları yasağı getirdiği İmralı Hapishanesi üzerindeki uçuş yasağının sınırlarını daralttı.

11 Şubat 2018 Pazar 12:17 GÜNCEL

Hükümet, terör örgütü PKK elebaşısı Abdullah Öcalan’ın yattığı İmralı Hapishanesi üzerindeki uçuş yasağıyla ilgili yeni bir düzenlemeye gitti. Gazete Habertürk'ün haberine göre İmralı ikinci derece hava askeri yasak bölgesinin 8 bin 534 metre olan dikey yükseklik sınırı, 2 bin 438 metreye indi. Kararın, bölgede başta helikopterler olmak üzere sivil uçuşları rahatlatacağı belirtildi.  Bir süre önce de Bursa Valiliği tarafından İmralı Adasını da içine alan Mudanya, Kestel ve Harmancık ilçelerinde insansız hava aracı ve drone uçuşları yasaklanmıştı.

19 YILDIR ADADA

İmralı Adası’nda ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken terör örgütü PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan, 19. yıldır burada bulunuyor. Kenya’da 15 Şubat tarihinde yakalandıktan sonra getirildiği İmralı Adası’nda yargılanıp ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Öcalan adada, yüksek güvenlikli F tipi kapalı cezaevinde kalıyor. İmralı Adası’nda kara, hava ve denizden 700’e yakın asker görev yapıyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Teleferik seferleri iptal

Teleferik seferleri iptal