26 Mayıs 2017 Cuma

  • 3,568 TL
  • 4,000 TL
  • 144,24 TL
  • 97.713
BURSA 20°

Kar tatili yerine kur tatili olsa ya

Kar tatili yerine kur tatili olsa ya
  • 270

Bugünlerde gündemi meşgul eden iki konu kar ve kur.Valiler kar tatili veriyor da kur tatil verebilir mi? Yazarımız Vedat Aslan yorumluyor

11 Ocak 2017 Çarşamba 09:12 GÜNCEL

Şu sıralar Türk halkı iki sorundan muzdarip. Birincisi yoğun geçen kar yağışları, ikincisi de döviz kurunun önlenemeyen yükselişi. Yazarımız Vedat Aslan da bugünkü köşesinde bu iki konuya değiniyor:

‘Kar tatili oluyor da kur tatili neden olmuyor? Valiler “Bu kurda kimse iş yapamaz, çalışılamaz” diye kanaat getirip “İş yerleri için kur tatili” ilan etse?”

“Belediyelerimizin karla mücadele ekipleri yoğun yağışa rağmen büyük çaba gösterdiler ve kara karşı zafer ilan ettiler. Ne yazık ki aynı şeyi kurla mücadele ekipleri için söyleyemeyeceğiz. Dolar ve avro aldı başını gidiyor. Sen ben tutamayacağımıza göre kim tutacak? Kurla mücadele etmesi için görevlendirilmiş ekonomi kurmayları. Maalesef hepsi kurlar altında kaldılar. Kur ekonominin işleyiş yollarını da tıkadı. Ekonomi işlemiyor. Ekipler göreve! Gece gündüz demeden kura karşı amansız bir mücadele başlamalı! Acil!..”

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bursa'daki korkunç olayda flaş gelişme!

Bursa'daki korkunç olayda flaş gelişme!