24 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,984 TL
  • 4,923 TL
  • 171,86 TL
  • 116.603
BURSA 15°

Karacabey’de taş ocağı isyanı

Karacabey’de taş ocağı isyanı

Bursa’nın Karacabey ilçesine bağlı Taşlık Mahallesi’nde faaliyet gösteren taş ocağının ekili arazilere zarar verdiği bildirildi. Domates ve diğer sebzeler tozla kaplanırken, çiftçiler isyan etti.

28 Temmuz 2017 Cuma 14:44 GÜNCEL

Taş ocağının verdiği zararı yerinde görmek için yapılan ziyarete, Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, AK Parti İlçe Başkanı Murat Erol, Belediye Meclisi Üyesi Murat Avinç, Taşlık Mahallesi Muhtarı Ersin Kaçar ve vatandaşlar katıldı. Heyet, tarlaları gezip, taş ocağının sebep olduğu zararı inceledi. Başkan Ali Özkan, ”Taşlık Mahallesi yakınında faaliyet gösteren bir taş ocağının ekili arazilere, evlere, insanlara yaptığı etkileri yerinde görmek için geldik. Burada gerçekten ciddi manada zarar var. Tarım faaliyetlerini sürdürmeye çalışan müstahsillerimiz mağdur. Bu şekilde burada tarımın icrası mümkün değil. İnsanlar kucak dolusu paralarını, emeklerini buralara gömüyor. Neticede buna karşılık hüsran yaşıyorlar. Bunu yetkili makamlara ileteceğiz. Bundan sonra bu konuyu her zeminde gündeme taşıyarak, gerekli tedbirlerin alınmasını, alınmazsa da bu faaliyetlerin sonlandırılmasını isteyeceğiz” ifadelerini kullandı.

MAHSÜLÜ BERBAT EDİYOR

Taşlık Muhtarı Ersin Kaçar sıkıntılarının büyük olduğunu ifade ederken, “Köyümüzün çok yakında olan bu taş ocağından yayılan tozlar mahsulü berbat ediyor. Lodos eserse köy tozdan geçilmiyor, poyraz eserse ürünler heba oluyor. Yetkililerden bizi bu ocaktan kurtarmalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursa'da pes dedirten hırsızlık! Ufacık çocuğa hırsızlık yaptırdılar

Bursa'da pes dedirten hırsızlık! Ufacık çocuğa hırsızlık yaptırdılar