21 Mart 2018 Çarşamba

  • 3,929 TL
  • 4,817 TL
  • 165,54 TL
  • 116.432
BURSA 22°

Karacabey'de vatandaşa önemli bir hizmet daha!

Karacabey'de vatandaşa önemli bir hizmet daha!

Karacabey Belediyesi, Canbalı Deresi’nden akan ve Kültürpark’ın içerisinde bulunan bataklığın ıslah edilmesi için kolları sıvadı.

24 Temmuz 2017 Pazartesi 16:57 GÜNCEL

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, DSİ 12. Şube Müdürü Çağatay Ünlü ile azmağın bulunduğu yere giderek incelemelerde bulundu. Canbalı Deresi’nden akarcaya temiz su vererek temiz suyun dolaşımıyla buradaki su birikintisinin temizlenmesi hedefleniyor.

Başkan Ali Özkan, “ Karacabey’imizin tabiî güzelliklerimizi keşfetmeye devam ediyoruz. Bunun yanı sıra yanlış giden bir şeyler olduğunda da müdahale etmeye çalışıyoruz. Bu da vatandaşlarımızla yaptığımız istişareler sonucunda ortaya çıkıyor. 190 dekarlık bir alanda bulunan Kültürpark’ımız bütün vatandaşlarımıza hizmet vermekte. Bu parkımızın çevresinde dolaşan akarsuyumuz var. Vatandaşımız bizden talepte bulundu. Yakınımızda Canbalı deremiz var. Buradan akan temiz suyun buradan geçirilmesini istedi. Burada bulunan kirli suyu temiz suya çevirdiğimizde güzel bir tablo ortaya çıkacak. Bu park yediden yetmişe herkese hizmet ediyor. Balığıyla, kuşuyla her türlü canlının yaşadığı, gelen insanların için ferahladığı bir suyu Karacabeyli hemşerilerimizle buluşturacağız” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İznik'e yeni Milli Eğiitm Müdürü

İznik'e yeni Milli Eğiitm Müdürü