19 Mart 2018 Pazartesi

  • 3,938 TL
  • 4,867 TL
  • 166,40 TL
  • 115.450
BURSA 18°

Karacabey'i sel vurmuştu! Hayat normale dönmeye başladı

Karacabey'i sel vurmuştu! Hayat normale dönmeye başladı

Geçtiğimiz günlerde yaşanan sağanak yağmurla sular altında kalan Karacabey’de yaralar sarılmaya başlandı. Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Karacabey Belediyesi ekiplerinin çalışmalarıyla ilçede hayat normale dönüyor.

24 Ağustos 2017 Perşembe 15:54 GÜNCEL

Önceki gün aşırı yağışlarla dağdan gelen derelerin taşması sonucu su baskınlarına maruz kalan Karacabey’e bağlı Yeniköy, Malkara ve Bayramdere tatil beldelerinde sel felaketinin izleri belediye ekiplerince yürütülen hummalı çalışmalar sonucu bir bir silinirken, bölgede hayatın normal seyrine döndüğü açıklandı. Eşsiz tatil yöresinde yaşanan felaketin ardından teyakkuza geçen Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Karacabey Belediyesi ekipleri, yaşanan olumsuzlukları kısa sürede çözüme kavuştururken, kalıcı çözüm için hazırlanan projelerin de kısa sürede hayat geçirileceği kaydedildi.

BAŞARILI BİR SINAV ATLATILDI

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ı ziyaret eden BUSKİ Genel Müdür Yardımcısı Güngör Gülenç ve Daire Başkanı Orhan Çağlayan, hayata geçirilecek projeler konusunda kendisine bilgi verdi. Mevsim normallerinin yedi katı üzerinde gerçekleşen yağışlardan olumsuz etkilenen bölgede belediye ekipleri tarafından başarılı bir sınav verildiğini belirten Özkan, kısa sürede cansiperane çalışmalarla felaketin atlatıldığını dile getirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Yoksulların oy verdiği Erdoğan’ı atletle hiç gördünüz mü?

Yoksulların oy verdiği Erdoğan’ı atletle hiç gördünüz mü?