17 Mart 2018 Cumartesi

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 26°

Kılıçdaroğlu'na 1,5 milyon liralık dava

Kılıçdaroğlu'na 1,5 milyon liralık dava

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve iddialarda adı geçen yakınları, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na 1 milyon 500 bin lira manevi tazminat istemiyle dava açtı.

01 Aralık 2017 Cuma 17:07 GÜNCEL

Cumhurbaşkanı Erdoğan, oğlu Ahmet Burak Erdoğan, eniştesi Ziya İlgen, kardeşi Mustafa Erdoğan, dünürü Osman Ketenci ve işadamı Mustafa Gündoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun iddiaları üzerine harekete geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve iddialara konu olan tarafların avukatları, tazminat istemiyle CHP lideri Kılıçdaroğlu’na dava açtı. Hazırlanan dava dilekçesinde,  “Kılıçdaroğlu'nun 28 Kasım'da partisinin grup toplantısındaki konuşmasında, Erdoğan ve adı geçenleri hedef alan, küçük düşürücü, aşağılayıcı, gerçek dışı ithamlar isnat ederek ağır hakaretlerde bulunarak, müvekkillerin toplumun kin ve nefret duygularına maruz bırakılmasına sebep olduğu” kaydedildi.

Dilekçede, Kemal Kılıçdaroğlu'ndan 1 milyon 500 bin lira manevi tazminat istendi.

DAHA ÖNCE DE AÇMIŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan kısa süre önce de, kendisine, çocuklarına ve ailesine yönelik sözleri nedeniyle CHP lideri Kılıçdaroğlu'na 1 milyon 500 bin lira değerinde manevi tazminat davası açmıştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursalı sporcunun büyük başarısı

Bursalı sporcunun büyük başarısı