19 Mart 2018 Pazartesi

  • 3,922 TL
  • 4,821 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 17°

Kültür şehri Bursa’ya bir merkez daha!

Kültür şehri Bursa’ya bir merkez daha!

Kestel Açık Hava Tiyatrosu’nda devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Alinur Aktaş, ilçenin kültürel yaşamına değer katacak olan amfi tiyatronun yaklaşık 3 ay sonra hizmete açılacağını söyledi.

18 Şubat 2018 Pazar 12:07 GÜNCEL

Bursa’yı daha yaşanabilir bir geleceğe taşıma hedefiyle ilçelerdeki yatırımlarına da hızla devam eden Büyükşehir Belediyesi tarafından, Kestel’e kazandırılan açık hava tiyatrosunda çalışmalar hızla sürüyor. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Kestel Belediye Başkanı Yener Acar ve AK Parti Kestel İlçe Başkanı Mustafa Bayrak ile birlikte Kestel Açık Hava Tiyatrosu’nda incelemelerde bulundu. Bursa’nın tüm ilçeleriyle birlikte güzel olduğunu söyleyen Başkan Aktaş, Kestel’in ise toplu konutları, ilçede yapılan yatırımları ve yakın zamanda hayat bulacak üniversitesi ile hızla gelişen ve büyüyen bir ilçe olduğunu vurguladı.

TAM BİR KÜLTÜR VE SPOR MERKEZİ OLACAK

Şehirlerin, mimari anlamda yenilikçi yaklaşımlarla gelişip, sosyokültürel hareketlilikle canlılığını koruduğunu dile getiren Başkan Aktaş, “Köklü tarihi ve kültürel birikimi ile Bursa, bir kültür şehridir. Kestel de kültürel canlılığı yaşatan bir ilçe ve buraya yeni kültürel mekanlar kazandırılıyor. Kestel Açık Hava Tiyatrosu’nun bulunduğu alan, kültür ve spor bölgesine dönüşmüş durumda. Spor Bakanlığı’nca yapılan buz pateni pisti, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmış yüzme havuzu ve Kestel Belediyesi’nin yaptığı futbol sahası da faal durumda. Kestel Açık Hava Tiyatrosu da tamamlandığında, burası tam bir kültür ve spor merkezi kimliğine kavuşacak” dedi.

FESTİVALLER, SEMPOZYUMLAR…

İlçede zaman zaman çeşitli organizasyonlar gerçekleştirildiğini de hatırlatan Başkan Aktaş, “Festivaller, sempozyumlar, paneller, Ramazan etkinlikleri gibi farklı aktiviteler de bundan sonra açık hava tiyatrosunda yapılabilir. İşletimi Kestel Belediyesi tarafından yapılacak olan amfi tiyatronun; tribünü, sahnesi, uzay kafes sahne çatısı, sahne arkası mekanları, ortak kullanım alanları, otoparkları, çevre düzenlemesi çalışmalarıyla Kestel’e değer katacağına inanıyorum. Mekanların yapılması kadar işletilmesi de önemli. Bu mekanın da işletilmesi ve yaşatılması gerekiyor” diye konuştu.

PROJE MALİYETİ 3 MİLYON TL

Çalışmada müteahhit değişikliği nedeniyle bir gecikme yaşandığını belirten Başkan Aktaş, Kestel Açık Hava Tiyatrosu’nun yaklaşık 3 ay sonra tamamlanacağını ve Ramazan ayında da hizmete başlanmasının hedeflendiğini söyledi. Aktaş, projenin 3 milyon TL civarında bir değeri olduğunu da sözlerine ekledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Milli Görüş'ten ezber bozan çıkış: 'II. Abdülhamid kaybetmiş bir sultandır'

Milli Görüş'ten ezber bozan çıkış: 'II. Abdülhamid kaybetmiş bir sultandır'