18 Mart 2018 Pazar

  • 3,921 TL
  • 4,819 TL
  • 165,33 TL
  • 117.216
BURSA 21°

'Maket polis aracı uygulaması kalkabilir'

'Maket polis aracı uygulaması kalkabilir'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, maket araç uygulaması ile ilgili, “Maket araç uygulamasını kaldırabiliriz ama sonuçlarının olumlu olduğunu belirtmek isterim” ifadelerini kullandı.

16 Kasım 2017 Perşembe 17:39 GÜNCEL

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 8’inci Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi’nde maket polis aracı uygulaması ile ilgili konuştu.  “En çok tartışılan meselelerden bir tanesi maket araç uygulamasıdır" diyen Soylu “Bazen bizi ‘Tuzak radar uygulamasını kaldırdınız ama maket araç uygulamasıyla karşı karşıya bıraktınız’ diye eleştiriyorlar. Bunu kaldırabiliriz de ama sonuçlarının olumlu olduğunu belirtmek isterim. Gerek kazalarda, gerekse de ölümlü kazalarda ve yaralanmalarda yüzde 6’nın üzerinde bir iyileşme olduğunu görüyoruz” ifadelerini kullandı.

KAZALARDA AZALIŞ

Öte yandan 1 Temmuz’dan itibaren uygulanan hız koridorundan elde edilen sonuçları da paylaşan Bakan Soylu, “Ölümlü kazalarda yüzde 9 oranında bir düşüş, ölü sayısında da yüzde 6’lık bir azalış söz konusudur. 2011-2020 arasında kazalarda, ölümlü kazalarda yüzde 50 azalışı sağlamak hususundaki kararlılığımız devam etmektedir. Bugün yüzde 29’lardayız ve tüm kurum ve kuruluşlarımızla bunu gerçekleştireceğiz” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

‘Gönül yüzde 50 ister ama…’

‘Gönül yüzde 50 ister ama…’