17 Ocak 2018 Çarşamba

  • 3,795 TL
  • 4,664 TL
  • 162,61 TL
  • 114.418
BURSA 10°

MEB'den öğretmen adaylarına uyarı

MEB'den öğretmen adaylarına uyarı
  • 407

Son günlerde kendilerini MEB personeli olarak tanıtanların öğretmen adaylarından atama vaadiyle para istediği şikayeti üzerine açıklama yapan MEB, atama başvuruları için herhangi bir ücret alınmadığını hatırlatarak, öğretmen adaylarını uyardı.

13 Kasım 2017 Pazartesi 17:57 GÜNCEL

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB),sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından yapılan açıklamada, son günlerde, kendilerini MEB personeli olarak tanıtanlar tarafından öğretmen adaylarına atama vaadi yapıldığı, eğitim fakültelerinden öğretmen adaylarının kişisel bilgilerinin talep edildiği ve "dosya masrafı" adı altında ücret istenerek dolandırıcılık girişiminde bulunulduğu yönünde şikayetlerin, Bakanlığa ulaştığı ifade edildi.

SÖZ KONUSU DEĞİL

Öğretmen atamaları öncesinde MEB'in gerekli duyuruları yaparak kamuoyuyla paylaştığına dikkat çekilen açıklamada, “Bakanlığımız veya il milli eğitim müdürlüklerimiz tarafından öğretmen olarak atanmak üzere başvuran adaylardan herhangi bir ücret alınması söz konusu değildir. Öğretmen adaylarımızın herhangi bir şekilde ücret talep etmek üzere kendileriyle irtibata geçen şahıslara kesinlikle itibar etmemeleri gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Bursasporlu Bilal yine sakatlandı

Bursasporlu Bilal yine sakatlandı