20 Şubat 2018 Salı

  • 3,770 TL
  • 4,662 TL
  • 162,88 TL
  • 116.081
BURSA 12°

Meclis önünde arbede!

Meclis önünde arbede!

Meclis önünde açıklama yapmak isteyen CHP'li milletvekilleri ve Ankara Kadın Platformu Üyelerine polis müdahale etti. Aralarında CHP Bursa milletvekili Orhan Sarıbal'ın da bulunduğu grupla polis arasında arbede yaşandı.

05 Ekim 2017 Perşembe 14:41 GÜNCEL

Müftülere nikah yetkisi veren yasa tasarı hakkında milletvekilleriyle görüşmek için sabahın erken saatlerinde Meclis önüne gelen Kadın Platformu üyelerine polis tarafından izin verilmedi.

Bunun üzerine CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Antalya Milletvekili Nefi Kara ve İstanbul Milletvekili Ali Şeker konuyla ilgili açıklama yaparken, polis milletvekilleri ve Ankara Kadın Platformu Üyelerine müdahale etti. Milletvekilleri ile polisler arasında arbede yaşandı.

CHP’li Vekiller burada yaptıkları ortak açıklamada “Kadın haklarını savunmayın diye Meclis’te kadınlara giriş yasağı konuldu. Biz gidip bu karara baktık. Meclis Başkanlığı medeni kanuna sahip çıkıyor diye kadınlara giriş yasağı koydu. Biz bunu kabul etmiyoruz. Medeni hakları elinden alınan bütün kadınlar Mecliste olmalıdır. Meclisin bu kararını protesto ediyoruz. Bu anlayış yakında çok eşliliği de getirir. Biz kadınlarımıza ve demokrasimize sahip çıkmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Erdoğan Bahçeli'yle görüştü

Erdoğan Bahçeli'yle görüştü