21 Mart 2018 Çarşamba

  • 3,927 TL
  • 4,817 TL
  • 166,59 TL
  • 117.651
BURSA 22°

MHP'de bir yaprak daha düştü

MHP'de bir yaprak daha düştü

Geçtiğimiz günlerde MHP Orhaneli İlçe Başkanı İsmail Asa 200 partiliyle birlikte istifa etti.Yazarımız Yusuf Kayışoğlu’na göre bu sürpriz bir durum değil…

28 Temmuz 2017 Cuma 12:42 GÜNCEL

Orhaneli MHP İlçe Başkanı İsmail Asa geçtiğimiz günlerde 200 partiliyle birlikte istida ettiğini duyurdu. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Asa “Ülkücülük ne bizim ne de başka bir kimsenin tekelinde olmadığı gibi ülkücülüğümüzden ödün ve taviz vermeden, ülkücülüğümüzü başka siyasi mecralarda da yaşayabileceğimizi bildiğimiz için istifa ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Bugünkü yazısında önümüzdeki süreçlerde benzer istifaların yaşanacağını söyleyen yazarımız Yusuf Kayışoğlu dolayısıyla olayın sürpriz olmadığını savundu. “Meral Akşener’in artık eli kulağında olan partiyi kurmasıyla birlikte MHP’nin ciddi bir üye kaybı yaşayacağı görülüyor” yorumunda bulunan Kayışoğlu “Seçmenin ne ölçüde yeni partiye kayacağını ise oluşacak yapı belirleyecek. Ama şurası açık ki Bursa için MHP’yi son dönem temsil eden üç il başkanı Necati Özensoy (İki dönem Bursa milletvekili),Hasan Toktaş ve Yüksel Yılmaz, Akşener’e destek veriyor” hatırlatmasında bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Bursaspor Avusturya kapını tamamladı

Bursaspor Avusturya kapını tamamladı