19 Mart 2018 Pazartesi

  • 3,940 TL
  • 4,856 TL
  • 166,40 TL
  • 115.518
BURSA 18°

MHP'nin Meclis Başkanı adayı belli oldu

MHP'nin Meclis Başkanı adayı belli oldu

MHP'nin Meclis Başkanı adayı İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan oldu. AK Parti ise görev süresi 22 Kasım'da dolacak TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın koltuğu için henüz bir isim açıklamadı.

12 Kasım 2017 Pazar 15:50 GÜNCEL

MHP'nin TBMM Başkanı seçimlerinde aday göstereceği isim belli oldu. İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, partisinin Meclis Başkanı adayı olarak gösterildi. Bu ay yapılacak seçimlerde CHP, İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel'i HDP ise Hakkari Milletvekili Selma Irmak'ı aday olarak belirlemişti. AK Parti ise görev süresi 22 Kasım'da dolacak TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın koltuğu için henüz bir isim açıklamadı. CHP, İzmir Milletvekili Zekeriya Temizel'i Meclis Başkanlığı adayı olarak açıklamıştı 

CELAL ADAN KİMDİR?

MHP’nin Meclis Başkanı adayı Celal Adan, 10 Eylül 1951'de Ağrı Tutak'ta doğdu. Baba adı Temur, anne adı Fatma'dır. Orman Yüksek Mühendisi; İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesini bitirdi. 21 ve 24. Dönemde İstanbul Milletvekili seçilen Celal Adan, Plan ve Bütçe Komisyonu, Adalet Komisyonu ve Türkiye-İtalya Parlamentolararası Dostluk Grubu Üyeliği yaptı. Orta düzeyde İngilizce bilen Adan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

YAYINLARIMIZ

SONRAKİ HABER

Faturaları düşürecek yöntem

Faturaları düşürecek yöntem